Η ατζέντα του Θρακιώτη φιλάθλου (Σάββατο 19 Δεκεμβρίου)

Πολλά είναι τα αθλητικά ραντεβού, ορισμένα από τα οποία πολύ σημαντικά, που υπάρχουν στην ατζέντα του Σαββάτου 19 Δεκεμβρίου, μια ημέρα πριν από μια ακόμα πιο πλούσια σε αγωνιστικές δραστηριότητες ημέρας.

Ξεχωρίζει η αναμέτρηση Φοίνικα Σύρου – Ορεστιάδας για το πρωτάθλημα της Volley League, καθώς και τα δύο μίνι «ελ θράκικο» ανάμεσα σε Πανθρακικό και Skoda Ξάνθη που θα διεξαχθούν το μεσημέρι για τα πρωταθλήματα Κ17 και Κ15 της Super League. Σήμερα, επίσης, αγωνίζονται και οι Κ20 Ξάνθης και Πανθρακικού με ΠΑΣ και ΠΑΟ αντίστοιχα, μια ημέρα πριν τα σημαντικά ματς των ανδρικών ομάδων.

Το ThrakiSportS και ο… «Ατζέντης» του συγκέντρωσε όλα τα σημαντικά και ασήμαντα ραντεβού της ημέρας που οφείλουν να ενδιαφέρουν τον μέσο θρακιώτη φίλαθλο και σας τα παρουσιάζει…

 

09:00  Κλειστό Γυμναστήριο Μαϊστρου: 5ο Χριστουγεννιάτιοκο Τουρνουά Μίνι-Βόλεϊ για αγόρια και κορίτσια δημοτικών σχολείων

11:00  Δημοτικό Γήπεδο Αγίων Θεοδώρων: Πανθρακικός – Παναθηναϊκός (Ποδόσφαιρο, Super League, Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Κ20, 15η αγωνιστική)

11:00  Γήπεδο Ανατολής, Γιάννενα: ΠΑΣ Γιάννινα – Skoda Ξάνθη (Ποδόσφαιρο, Super League, Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Κ20, 15η αγωνιστική)

12:00  Γήπεδο Μεσούνης: Πανθρακικός – Skoda Ξάνθη (Ποδόσφαιρο, Super League, Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Κ17, Β’ Όμιλος, Β’ Γύρος, 7η αγωνιστική)

12:30  Γήπεδο Σώστη: Πανθρακικός – Skoda Ξάνθη (Ποδόσφαιρο, Super League, Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Κ15, Β’ Όμιλος, Β’ Γύρος, 3η αγωνιστική)

14:00 Κλειστό Γυμναστήριο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος”, Αλεξανδρούπολη: Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης-Ακρίτες Νευροκοπίου (Χάντμπολ, Α2, 3η αγωνιστική)

14:45  Κύπελλο ΕΠΣ Έβρου: Πέντε νοκ άουτ αγώνες της τέταρτης φάσης σε Βόρειο και Νότιο Όμιλο, ενδεχόμενο παράτασης και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας

15:00 Πρωτάθλημα ΕΠΣ Θράκης: Πέντε παιχνίδια της 15ης αγωνιστικής της Α1 Κατηγορίας και τρία παιχνίδια της 11ης αγωνιστικής της Α2 Κατηγορίας

15:00  Πρωτάθλημα ΕΠΣ Ξάνθης: Επτά παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας και δύο παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής της Γ’ Κατηγορίας)

15:00  Κλειστό Γυμναστήριο «Αλέξανδρος  Μπαλτατζής», Ξάνθη: Αρίων Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας  (Μπάσκετ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ, Πρωτάθλημα Εβήβων, Β’ Όμιλος, 9η αγωνιστική)

15:00  Κλειστό Γυμναστήριο Κομοτηνής: ΓΑΣ Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης   (Μπάσκετ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ, Πρωτάθλημα Εβήβων, Γ’ Όμιλος, 9η αγωνιστική)

16:00  Κλειστό Γυμναστήριο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος”, Αλεξανδρούπολη:  Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Αγ. Ιωάννη (Μπάσκετ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ, Πρωτάθλημα Ανδρών, 8η αγωνιστική)

16:00  Κλειστό Προπονητήριο «Φώτης Κοσμάς»: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής (Στίβος, Χριστουγεννιάτικοι Αγώνες Γιορτής για παιδιά δημοτικών σχολείων κυρίως)

17:00  Κλειστό Γυμναστήριο Σουφλίου: Έβρος Σουφλίου – Πάνθηρες Καβάλας (Μπάσκετ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ, Πρωτάθλημα Ανδρών, 8η αγωνιστική)

17:00  Κλειστό Γυμναστήριο Ορεστιάδας: Φιλία Ορεστιάδας – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  (Μπάσκετ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ, Πρωτάθλημα Ανδρών, 8η αγωνιστική)

16:30  Κλειστό Γυμναστήριο Φερών:  Θύελλα Φερών – Άθλος Ορεστιάδας (Βόλεϊ, Β’ Εθνική Γυναικών, Ανατολικός Όμιλος ΕΣΠΕΘΡ, 8η αγωνιστική)

18:00  Κλειστό Γυμναστήριο «Δημήτρης Βικέλας», Ερμούπολη: ΑΟ Φοίνικας Σύρου – ΑΟ Ορεστιάδας (Βόλεϊ, Volley League, 10η αγωνιστική, live από το ThrakiSportS)

18:00  Κλειστό Γυμναστήριο Βότση:  Νέστωρ – ΓΕ Αλεξανδρούπολης (Βόλεϊ, Α2 Ανδρών, Γ’ Όμιλος, 12η αγωνιστική)

18:00  Κλειστο Γυμναστήριο Κομοτηνής: ΑΕ Κομοτηνής – Αίας Ευόσμου (Βόλεϊ, Α2 Ανδρών, Γ’ Όμιλος, 12η αγωνιστική)

18:00  Κλειστό Γυμναστήριο «Φίλιππος Αμοιρίδης»: Ασπίδα Ξάνθης- ΑΕΣΧ Πυλαίας (Χάντμπολ, Β’ Εθνική Ανδρών, 3η αγωνιστικής)