Ανακοινώθηακν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων για το Κύπελλο Ελλάδος.
Στον Εύοσμο διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος, ενώ στην Κομοτηνή όλη η τετράδα είναι θρακιώτικη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ορισμοί:
1ος ΌΜΙΛΟΣ
Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου, Ώρα 19:30
Δημ. Στάδιο Τρικάλων: Τρίκαλα – Λάρισα
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Μερκενίδης, Νικολαΐδης (Μακεδονίας)
4ος: Λυμπούδης (Μακεδονίας)
Δημ. Στάδιο Ελευσίνας: Πανελευσινιακός – ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Γκαμάρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Τζαφόλιας (Ανατολικής Αττικής), Σαμοϊλής (Αθηνών)
4ος: Φωτιάς (Πέλλας)
2ος ΌΜΙΛΟΣ
Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου, Ώρα 15:00
Γήπεδο Περιβολίων: Χανιά – Πλατανιάς
Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Βυζιργιαννάκης (Ρεθύμνου), Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)
Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου, Ώρα 15:00
Δημ. Στάδιο Σπάρτης: Σπάρτη – Ολυμπιακός
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Βεργέτης (Αρκαδίας)
4ος: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)
3ος ΌΜΙΛΟΣ
Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου, Ώρα 19:30
«Θ. Βαρδινογιάννης»: ΟΦΗ – Ηρακλής
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Καλφάκης, Σινιοράκης (Χανιών)
4ος: Χρυσός (Χανίων)
Ριζούπολης: Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Κουρομπίλια (Δυτικής Αττικής), Νατσιούλας (Λάρισας)
4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)
4ος ΌΜΙΛΟΣ
Τρίτη 13 Δεκεμβρίου, Ώρα 15:00
«Δ. Κοντικάκης»: Αγροτικός Αστέρας – Ξάνθη
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Βοηθοί: Διπλάρης (Καρδίτσας), Παρασίου (Ημαθίας)
4ος: Βρέσκας (Ημαθίας)
Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου, Ώρα 17:00
Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης: Καλλονή – ΠΑΣ Γιάννινα
Διαιτητής: Μιχέλης (Πειραιά)
Βοηθοί: Πρέντζας (Δυτικής Ατικής), Μητάρης (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)
5ος ΌΜΙΛΟΣ
Τρίτη 13 Δεκεμβρίου, Ώρα 15:00
«Κλ. Βικελίδης»: Άρης – Βέροια
Διαιτητής: Ζούγρας (Κοζάνης)
Βοηθοί: Λάζαρης, Καμπερίδης (Καβάλας)
4ος: Δραγάτης (Χαλκιδικής)
«Ι. Παρακυλίδης»: Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών)
Βοηθοί: Κωτούλας (Σερρών), Νατσιόπουλος (Μακεδονίας)
4ος: Μαρόπουλος (Μακεδονίας)
6ος ΌΜΙΛΟΣ
Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου, Ώρα 17:15
Δημ. Στάδιο Καρδίτσας: Αναγέννηση Καρδίτσας – Κέρκυρα
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Καρακώστας, Νίκζας (Λάρισας)
4ος: Μπουρμασόπουλος (Λάρισας)
ΔΑΚ Λαμίας: Λαμία – ΑΕΚ
Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Καμπούρης, Κωνστάντιος (Εύβοιας)
4ος: Φώτης (Εύβοιας)
7ος ΌΜΙΛΟΣ
Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου, Ώρα 15:00
Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»: Καλλιθέα – Παναιτωλικός
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)
Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής)
4ος: Ζαραβινός (Αθηνών)
ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Ατρόμητος
Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)
Βοηθοί: Κούλα Χασάν, Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης)
4ος: Κυριαζίδης (Έβρου)
8ος ΌΜΙΛΟΣ
Τρίτη 13 Δεκεμβρίου, Ώρα 15:00
Γήπεδο Περιβολίων: Κισσαμικός – Λεβαδειακός
Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Τρουλινός, Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος: Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου)
Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου, Ώρα 15:00
Δημ. Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Πανιώνιος
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος, Αϊναλής (Μακεδονίας)
4ος: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)