LIVE από το Περιστέρι για την Super League: Ατρόμητος – ΑΟ Ξάνθη

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Ατρόμητος – ΑΟ Ξάνθη για την 25η και προτελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρvταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα πληροφορηθείτε την εξέλιξη στον αγωνα Ατρόμητος – Ξάνθη για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ωρα 16:25 Ειναι ενα παιχνιδι εξαιρετικα σημαντικο και για τις δυο ομαδες αλλα κυριως για την Ξανθη που είναι πιο κοντά στο παιχνίδι της 6ης θέσης, αρκεί φυσικά να κερδίσει.

Ωρα 16:30 Για να κερδίσει βέβαια πρέπει να βάλει γκολ και αυτο δεν είναι εύκολο αφου η Ξανθη δεν σκοραρει εδώ και αρκετά ματς

Ωρα 16:35 Αντιστοιχως ομως δεν σκοραρει και ο Ατρομητος που έχει πέντρε σερί ήττες

Ωρα 16:40 Λιγο παραπάνω απο μιση ωρα πριν την εναρξη του ματς, παμε να δουμε συνθεσεις.

Ωρα 16:45 Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Αμπάντ, Μπαξεβανίδης, Μασάντο, Σόσα, Κασάδο, Καρασαλίδης, Μουλέν, Στάρτζεον, Κάστρο, Ντε Αμορίμ, Τέρκι

Ωρα 16:49 Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μανδάς, Γκάλο, Νάτσος, Στρούγγης, Ρισβάνης, Χάρισης, Μπουσουλάτζιτς, Ανδρούτσος, Ντε Πο, Ραμπέλο, Μανούσος

Ωρα 16:53 Στον πάγκο για τον Ατρόμητο: Μέγιερι, Καχίλα, Μπαένα, Ούμπιδες, Μάντσον, Ενσικουλού, Γιακουμάκης

Ωρα 16:56 Στον πάγκο για την Ξάνθη: Γκόνσάλβες, Ντουρίτσκοβιτς, Λισγάρας, Φασίδης, Καμαρά, Τζόρνταν, Μπαριέντος

Ωρα 17:00 Ενα τετατρο πριν την εναρξη του ματς, που θα διεξαχθειο παράλληλα και με την αναμετρηση Βολος – ΑΕΛ

1′ Εναρξη του αγωνα

5′ Πιο δραστηρια η Ξανθη στα πρώτα λεπτά χωρίς κάτι ιδιαίτερο ομως

10′ Δεν εχει περάσει την σεντρα ο Ατρομητος αλλά παρά την κατοχή η Ξανθη δεν εχει γινει ακομα απειλητικη

15′ Συμπληρωθηκε ενα τεταρτο και πονάνε τα ματια μας. Εκισορροπει πλεον ο Ατρομητος

17′ Κίτρινη στον Ανδρούτσο, η πρώτη που βγαινει απο το τσεπακι του διαιτητη

23′ Στα μισά του πρωτου μέρους δεν έχουμε κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής

30′ Γκολ για τον Ατρομητο. Σέντρα από τα δεξιά κεφαλιά του Ανδρούτσου η μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα για το Ατρομητος – Ξανθη 1-0

33′ Ειναι το πρωτο γκολ που βαζει ο Ατρομητος μετά από εννεα παιχνίδια και θα ελεγε κανεις οτι μπηκε κοντρα στην ροη του ματς

40′ Πεντε λεπτά για το τελος του ημιχρονου, προσπαθεί η Ξανθη να βγει μπροστά αλλά δεν

43′ Σουτ του Εντουάρντο ψηλά άουτ

45′ Δυο λεπτα οι καθυστερησεις

45+2′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουλέν, ο Μανδάς απομάκρυνε και ταυτόχρονα ακούστηκε το τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο μέρος. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ατρομητος – Ξανθη 1-0

Ωρα 18:07 Η Ξανθη εχει πλεον 45 λεπτά στην διάθεσή της για να ανατρέψει μια πολύ αρνητική κατάταση

Ωρα 18:11 Ο Ατρομητος απο την πλευρα του ειναι 45 λεπτά μακριά από την επιστροφή του στις νικες που θα του δώσει ελπίδες για εξάδα

Ωρα 18:15 Επιστρέφουν οι δυο ομάδες, έπεσε πλεον ο ηλιος, αναψαν οι προβολεις, παμε για β’ ημιχρονο

46′ Εναρξη του δευτερου ημιχρονου. Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ραμπέλο, ο Ενσικουλού

48′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος μετά από εξαιρετική μπαλιά του Χαρίση, έσπασε στον Ενσικουλού ο οποίος δεν έκανε καλό πλασέ με τον Αμπάντ να σώζει σε κόρνερ

50′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Ντε Αμορίμ, ο Μπαριέντος

56′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Τρομερή μπαλιά του Ενσικουλού στον Ντε Πο, αυτός βρέθηκε απέναντι στον Αμπάντ, αλλά ο γκολκίπερ της Ξάνθης έσωσε

58′ Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη

62′ Κίτρινη στον Κάστρο

64′ Εκτέλεση κόρνερ του Ενσικουλού, κεφαλιά του Μανούσου άουτ. Αμεσως μετα Σουτ του Μουλέν ψηλά άουτ

65′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ανδρούτσος πέρασε στον Ντε Πο, αυτός έκανε το πλασέ στη κίνηση αλλά δεν βρήκε την μπάλα όπως ήθελε με τον Αμπάντ να μπλοκάρει εύκολα

67′ Απιστευτη ευκαιρια για τον Ατρομητο. Ο Ρισβανης φατσα με το τερμα έκανε το πλασε, δεν βρηκε την μπαλα όπως θα ήθελε και η μπάλα κατέληξε έξω από το αρστερο δοκάρι του Αμπαντ. Ολα αυτά μετά από εκτέλεση φάουλ του Ενσικουλού και κεφαλια που πήρε ο Στρούγγης για τον οποιο εγινε και ελεγχος στο VAR για πιθανή ανατροπή του.

69′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Εντουάρντο, ο Τζόρνταν Φοσε

72′ Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, κεφαλιά του Ρισβάνη άουτ. Λιγο μετά κιτρινη στον Ρισβάνη

74′ Κίτρινη και στον Τζόρνταν Φοσε. Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ντε Πο, ο Ούμπιδες

76′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Μπαξεβανίδη, ο Ντουρίτσκοβιτς

77′ Σουτ του Μανούσου, έσωσε ο Αμπάντ

82′ Κίτρινη στον Μουλέν

88′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ανδρούτσου, ο Μπαένα

90′ 4 λεπτά οι καθυστερήσεις

90+4′ Τέλος της αναμέτρησης. Χαλια εμφάνιση και χάνει καθε ελπιδα η Ξανθη για Ευρώπη. Τελικο αποτελεσμα: Ατρομητος – Ξανθη 1-0