LIVE η Γ’ Εθνική: Εβρος Σουφλίου- Αρναία και Εθνικός – Κοκκινόχωμα

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη των εκτός έδρας αναμετρήσεων του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με το Βυζάντιο Κοκκινιχώματος από το “Φώτης Κοσμάς” και του Έβρου Σουφλίου με τον Απόλλων Αρναίας από το Δημοτικό Στάδιο Ορεστιάδας0 στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος  της Γ’ Εθνικής.

Καλησπέρα! Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής συνεχίζεται με την 18η αγωνιστική. Θα είμαστε μαζί τις επόμενες ώρες για να δούμε την εξέλιξη στους αγώνες των δυο ομάδων της Θράκης, που αγωνίζονται εντός έδρας, αλλά και όλων των υπολοίπων…

Ωρα 14:35 Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης με τον Βασίλη Τσιομλεκίδη στον πάγκο του, αφού το ντεμπούτο του για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής δεν έγινε την περασμένη εβδομάδα λόγω της αναβολής του αγώνα στον Ακροπόταμο, θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά τις δύο συνεχόμενες ήττες από Καμπανιακό και Ηρακλή Αμπελοκήπων.

Ωρα 14:42 Ο Έβρος Σουφλιου, που πάει στην Ορεστιάδα ως τυπικά γηπεδούχος, θα αντιμετωπίσει την προτελευταία αλλά ενισχυμένη και μαχητική ομάδα του Απόλλων Αρναίας σε μια αναμέτρηση όπου ενδεχόμενη δεύτερη συνεχόμενη νίκη θα τον απομακρύνουν για τα καλά από την επικίνδυνη ζώνη..

Ώρα 14:50 Αναλυτικά το πρόγραμμα για την 18η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής: Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Εβρος Σουφλίου-Απόλλων Αρναίας, Εθνικός Αγιονερίου-Άρης, Καμπανιακός-Ηρακλής Αμπελοκήπων, Καστοριά-Δόξα Δράμας, Ορφέας Ελευθερούπολη-Άρης Ακροποτάμου, Καβάλα-Αναγέννηση Γιαννιτσών, Πανσερραϊκός-Θύελλα Φιλώτα

Ωρα 14: 58 Οι συνθέσεις στο Σουφλί:

Εβρος Σουφλίου : Βογιατζής, Λαμπερνάκης, Μπάμνιος, Λίτσιος, Τσαπάνης, Ναθαναηλίδης, Εμρέ, Γαβανάς, Σκερλετίδης, Μάτεφ, Αμέτ Ερκάν.
Απόλλων Αρναίας:  Καραβελίδης, Μπιμπισίδης, Μενεκάν, Κίροφ, Τζίότζιος, Κεφαλάς, Μπουλκουρίδης, Σαλέπης, Καρκατσάνης, Ριζοφ, Ιορδανίδης

Ώρα 15:01 Έναρξη των αγώνων

Ώρα 15:07 Γκοοοοοοολ για το Σουφλί! Στην Ορεστιάδα ο Εβρος ξεκίνησε πολύ δυνατά και άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Εμρέ. Εβρος Σουφλίου- Απόλλων Αρναίας 1-0

Ώρα 15:11 Έναρξη αγώνα του αγώνα με καθυστέρηση περίπου δέκα λεπτών και στην Αλεξανδρούπολη.

Ώρα 15:16  Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο στην Αλεξανδρούπολη, χρωστάμε όμως τις συνθέσεις,

Εθνικός Αλεξανδρούπολης: Σιριτούδης, Θάνος, Κατρανίτσας, Παρασκευάς, Ζούπας, Τορομανίδης, Σαμολίδης, θεοδωράκης, Μαμούτ, Φλώρος, Αγγελακάκης.
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος:  Σουμουλίδης, Δαγκούλης, Αγτζίδης, Αγγελίδης, Φωτόπουλος, Μουσικάκης, Καλόπουλος, Κεφαλάς, Μαρκόπουλος, Τσίλογλου, Ταχμαζίδης.

Ωρα 15:20  Δεν υπάρχει σκορ σε άλλο ματς της Γ’ Εθνικής πέρα από την αναμέτρηση της Ορεστιάδας ανάμεσα στο Σουφλί και την Αρναία.

Ωρα 15:25  Ευκαιρία στην Αλεξανδρούπολη για τον Εθνικό. Στο 15ο λεπτό σέντρα του Θάνου από δεξιά, σουτ Αγγελακάκης από καλή θέση, άουτ

Ωρα 15:27  Γκολ στην Ορεστιάδα για τον Απόλλωνα Αρναίας. Ισοφαρίζει στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπουλκουρίδης. Εβρος Σουφλίου – Απόλλων Αρναίας 1-1.

Ωρα 15:29  Πέναλτι για τον Εθνικό! Στο 18ο λεπτό ο Δαγκούλης ανέτρεψε Θεοδωράκη, ο καταλογισμός της εσχάτης των ποινών αμφισβητείται έντονα, αλλά ο Φλώρος θα στήσει σε λίγο την μπάλα στα έντεκα βήματα…

Ωρα 15:30  Γκολ στην Ορεστιάδα για τον Απόλλωνα Αρναίας. Ανατρέπει την κατάσταση η ομάδα της Χαλκιδικής. Σκόρερ ο Ριζοφ. Εβρος Σουφλίου – Απόλλων Αρναίας 1-2.

Ωρα 15:31  Χάθηκε η μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό στην Αλεξανδρούπολη. Ο Φλώρος εκτέλεσε το πέναλτι αλλά αστόχησε, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Παραμένει το Εθνικός – Κοκκινόχωμα 0-0.

Ωρα 15:37  Χαμένο πέναλτι και για τον Πανσερραϊκό, απέναντι στην Θύελλα Φιλώτα.

Ωρα 15:40  Δεν έχουμε ενημέρωση για κάποιο άλλο τέρμα στα ματς της Γ’ Εθνικής, στον όμιλο που μας αφορά. Μπαίνουμε στην τελική ευθεία για την λήξη του ημιχρόνου.

Ωρα 15:50  Τέλος ημιχρόνου στην Ορεστιάδα. Αν και προηγήθηκε ο Έβρος, βρίσκεται πίσω στο σκορ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Εβρος Σουφλίου – Απόλλων Αρναίας 1-2

Ωρα 15:55  Κόκκινη κάρτα για τον Κατρανίτσα. Έβγαινε τετατέτ ο Καρλόπουλος, τον ανέτρεψε λίγο πριν περάσει την γραμμή ο παίκτης του Εθνικού, καταλόγισε το φάουλ ο διαιτητής αλλά απέβαλε και τον παίκτη του Εθνικού, που θα συνεχίσει για όλο το δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο.

Ωρα 15:57  Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ και λήξη στο πρώτο ημίχρονο στο Φώτης Κοσμάς, όπου όμως ο Εθνικός θα συνεχίσει με παίκτη λιγότερο στο δεύτερο ημίχρονο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Βυζάντιο Κοκκινοζώματος 0-0

Ωρα 16:05  Πάμε για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στην Ορεστιάδα, στο ματς Εβρου Σουφλίου – Απόλλωνα Αρναίας.

Ωρα 16:11  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου και στο “Φώτης Κοσμάς”, στην αναμέτρηση του Εθνικού με το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος.

Ωρα 16:15  Γκολ στην Αλεξανδρούπολη για το Κοκκινόχωμα. Συρτό σουτ με το δεξί μέσα από την περιοχή του Τσιλογλου, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Σιτιρουδη. Εθνικός – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-1.

Ωρα 16:25  Ουδέν νεώτερον στην Ορεστιάδα, πιέζει ο Έβρος αλλά παραμένει πίσω στο σκορ.

Ωρα 16:30  Εχουν ανοίξει τα σκορ στα ματς της κορυφής. Τόσο ο Πανσερραϊκός όσο και η Καβάλα όσο και ο Άρης προηγούμνται των αντιπάλων τους.

Ωρα 16:35  Γκοοοοοοοολ στην Αλεξανδρούπολη για τον Εθρικό. Στο 71ο λεπτό ο Φλώρος σκοράρει, μετά από πάσα που δέχτηκε μέσα στην περιοχή από τον Τσαμουρλίδη με την μπάλα να καταλήγει στα παραθυράκι. Ετσι ισοφαρίζει η γηπεδούχος ομάδα, αν και παίζει με 10 παίκτες. Εθνικός – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-1.

Ωρα 16:39  Γκοοοοοοοολ στην Αλεξανδρούπολη για τον Εθνικό. Σκόρερ στο 74ο λεπτό ο Θεοδωράκης μέσα από την περιοχή, εκμεταλλευόμενος λάθος των φιλοξενούμενων και πλήρης ανατροπή. Εθνικός – Βυζάντιο Κοκκινοζώματος 2-1.

Ωρα 16:45  Λίγα λεπτά για το τέλος των αγώνων, μπαίνουμε στην τελική ευθεία. 2-1 το σκορ και στα δυο ματς των ομάδων της Θράκης, αλλά ο Εθνικός μόνο κερδίζει και μάλιστα με ανατροπή αν και παίζει με 10, ενώ το Σουφλί χάνει αν και προηγήθηκε.

Ωρα 16:54  Στην Αλεξανδρούπολη, μεγάλη ευκαιρία για το Κοκκινόχωμα αλλά με εντυπωσιακή επέμβαση ο Σιριτούδης αποσωβεί την ισοφάριση

Ωρα 16:55  Στην Ορεστιάδα δέχεται κόκκινη κάρτα ο Παναγιώτου που είχε μπει στην θέση του Μπάμνιου. Συνεχίζει με δέκα ο Έβρος Σουφλίου για τις καθυστερήσεις, που ήδη παίζονται

Ωρα 16:57  Τέλος του αγώνα στην Ορεστιάδα. Μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα Αρναίας και μάλιστα με ανατροπή. Τελικό αποτέλεσμα: Εβρος Σουφλίου – Απόλλων Αρναίας 1-2

Ωρα 16:59  Τέλος του αγώνα και στο “Φώτης Κοσμάς”. Μεγάλη νίκη για τον Εθνικό με ανατροπή, αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο στο δεύτερο ημίχρονο. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός – Κοκκινόχωμα 2-1