Live από την Θεσσαλονίκη: Μέγας Αλέξανδρος – Ορεστιάδα 0-3 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από τον Βότση ο Γιάννης Βαβαλικούδης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον Μέγα Αλέξανδρο και τον ΑΟ Ορεστιάδας, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος βόλεϊ της Α2 Κατηγορίας Ανδρών. Ο Γιάννης Βαβαλικοπύδης έχει ταξιδέψει στην Θεσσαλονίκη, βρίσκεται στο Κλειστό του Βότση και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει σε λίγο το παιχνίδι, που κρίνεται ιδιαίτερα κρίσιμο για την ομάδα της Ορεστιάδας αν θέλει να παραμείνει στο κυνήγι της πρωτοπόρου ΜΕΝΤ για την διεκδίκηση της πρώτης θέσης του ομίλου.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Oικονομίδης): Πάντσιος, Παπαδόπουλος, Κοντόπουλος, Μ.Παπανικολάου, Κανάς, Πάντσιος (λ ), Ρούσσος, Κουτσονίκας, Χατζηπαρασκευάς, Τάσος Ρεμπούτσιας, Καψάμπελης, Στοϊλούδης

Α.Ο.ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Αντωνιάδης): Κεμανετζής, Βλασακίδης, Δημητρούδης,Καρδαμανίδης, Ποτολίδης, Κών/νίδης(λ), Δούλιας, Πεντίδης, Χουσίδης, Νένογλου, Προδρομίδης, Διαμαντίδης

1ο σετ: 6-8 (μπροστά η Ορεστιάδα), 15-16 (ισχνό προβάδισμα για τον ΑΟΟ), 15-17, 19-20, τέλος σετ με 22-25 και Μέγας Αλέξανδρος – Ορεστιάδα 0-1!

2ο σετ: 8-6 (μπροστά οι γηπεδούχοι), 10-11 (περνά μπροστά ο ΑΟΟ), 11-15 (διαφορά στους τέσσερις αλλά παράπονα για την διαιτησίας από τους φιλοξενούμενους και κίτρινη στον Βλασακίδη), 16-25 και Μέγας Αλέξανδρος – Ορεστιάδα 0-2!

3ο σετ: 14-18 (προβάδισμα για τον Ορεστιάδα που πάει για το τρίποντο), 16-25 και τέλος του αγώνα με εύκολη νίκη για την Ορεστιάδα με 0-3 σετ!!!