ΕΠΣ Έβρου: Πρόκριση με «εξάρα» του Ιπποκράτη και καρέ Τηλέγραφου – Στα πέναλτι για την Θράκη Φερών

Γκολ και θέαμα πρόσφεραν τα δύο παιχνίδια νωρίς σήμερα (15/2) το μεσημέρι με τον Ιπποκράτη και την Θράκη Φερών να περνάνε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου.

Στο παιχνίδι της Δραγάνας ο Ιπποκράτης είχε ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παναγιώτη Τηλέγραφο (φωτό εντός) που σημείωσε τέσσερα γκολ και την ομάδα του Γιώργου Μαρασλή να επιβάλλεται με 6-0 του Ποντιακού, που δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός απέναντι στον ισχυρό αντίπαλό του. Τα άλλα τέρματα πέτυχαν οι Πιλτικάκης και Νευρατάκης με αυτογκόλ. Το σκορ διαμορφώθηκε από το α’ ημίχρονο και διατηρήθηκε ως το τέλος του παιχνιδιού (φωτογραφίες του φίλου μας Γιώργου Κασάμπαλη).

Στο άλλο παιχνίδι είχαμε επίσης ένα συναρπαστικό παιχνίδι που όμως αυτό κρίθηκε στα πέναλτι. Η Θράκη Φερών είχε προηγηθεί αλλά έπειτα η Νίκη Απαλού ισοφάρισε. Η κανονική διάρκεια και η παράταση βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1 και μοιραία οδηγήθηκαν στα πέναλτι. Εκεί όπου η Θράκη Φερών νίκησε με 5-4

Οι δύο ομάδες που πέρασαν στην επόμενη φάση είναι η Θράκη Φερών και ο Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης.