Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ολυμπιακό η ομάδα των Μπαργκάν και Κυριακίδη

Μια ακόμη νίκη πήρε ο εντυπωσιακός Ολυμπιακός Λευκωσίας επικρατώντας 3-2 της Καρμιώτισσας των Κυριακίδη και Μπαργκάν για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι μαυροπράσινοι έτσι έφτασαν τους 22 βαθμούς και βρίσκονται στην 4η θέση, ενώ έμειναν με τις εντυπώσεις οι φιλοξενούμενοι έχοντας 11 βαθμούς.

Η Καρμιώτισσα στο 8ο λεπτό με τον Ρομό σκόραρε πρώτη. Στη συνέχεια οι παίκτες του Σεραφείμ ισορρόπησαν και έκαναν το 1-1 με τον Ζαχαρίου στο 21′. Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός μέσα σε ένα λεπτό πέτυχε δύο γκολ και εκεί ήταν το κλειδί της αναμέτρησης. Αρχικά ο Ανδρέου στο 49′ και στη συνέχεια ο Μάντζης στο 50′ διαμόρφωσαν το 3-1. Η Καρμιώτισσα μείωσε με δράστη τον Ισμαίλ Σάσι στο 73′, καθώς ο άσος των φιλοξενουμένων δεν αστόχησε από τα 11 βήματα.

Η Λεμεσιανή ομάδα πίεσε για να βρει την ισοφάριση, άντεξε ο Ολυμπιακός και έτσι το τελικό 3-2 βρήκε τους γηπεδούχους στην 3η θέση. Βασικός ήταν ο Κυριακίδης ενω στο 61′ μπήκε ο Κενάν Μπαργκάν.