Άξιζαν την πρόκριση τα Κ14 του Έβρου που στάθηκαν άτυχοι στα πέναλτι και έμειναν εκτός προημιτελικών κόντρα στην Αιτωλοακαρνανία

Αν και άξιζε την πρόκριση στα προημιτελικά των μεικτών ομάδων Κ14 η ΕΠΣ Έβρου ηττήθηκε στα πέναλτι από την ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας στο Φωτης Κοσμάς που είχε αρκετό κόσμο, αν και στην κανονική διάρκεια θα μπορούσαν να επικρατήσουν με το τελικό 1-1 να τους αδικεί.

Οι Εβριτες μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο 6′ με κεφαλιά του Τσιτλαΐδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Δηλαβερίδη, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος του ημιχρονου. Οι δυο ομάδες δεν σκοράραν στην επανάληψη με τους Εβρίτες να εχουν τις ευκαιρίες τους και να ζητούν ένα πέναλτι προς το τέλος τους αγώνα.

Παράταση δεν υπήρχε και πήγαμε κατ’ ευθειαν στα πέναλτι οπόυ οι Εβρίτες δεν ξεκίνησαν καλά, έχασαν τα δυο πρώτα πέναλτι και ηττήθηκαν με 2-4 με τους Αρκάνες να συνεχίζουν αυτοί στα προημητελικά.