«’Ελαμψε» και στο Στάδιο του Φωτός στο Σάντερλαντ η Κάρντιφ των Σιώπη και Γούτα

Την τρίτη σερί νίκη και την τέταρτη σε πέντε ματς πανηγύρισε η Κάρντιφ εστο Σαντερλαντ για την 8η αγωνιστική της Championship, με το τελικό 0-1 να διαμορφώνεται στο λίγο πριν την λήξη.

Εκπληκτικοί σε ένα ακόμα ματς οι Δημήτρης Γούτας και Μανόλης Σιώπης, που αμφότεροι αγωνίστηκαν για 90 λεπτά, με τους Ουαλούς να φτάνουν στους 13 βαθμούς την Σαντερλαντ και να μπαίνουν στην πρώτη εξάδα. όπως αναφέρει το england365, «έγραψαν» και οι δύο ιστορία, καθώς η Κάρντιφ κέρδισε για πρώτη φορά σε εξόρμησή της, με τουλάχιστον έναν Έλληνα στην ενδεκάδα της. Δεν το είχε καταφέρει ο Ντίμι Κωνσταντόπουλος, το έκαναν πράξη Γούτας και Σιώπης, εν έτει 2023!

Σε ένα ματς που η φιλοξενούμενη αισθάνθηκε μεγάλη πίεση, κατάφερε να ανταπεξέλθει, βρήκε το γκολ της νίκης με τον ΜακΓκίνες στο 87ο λεπτό και έγινε η πρώτη ομάδα που κερδίζει τη Σάντερλαντ στο «Στάδιο του Φωτός», σε ματς πρωταθλήματος, μετά τον Μάρτιο.