Δεύτερο χρυσό ο Αλεξανδρουπολίτης Βαγγέλης Ντούμας στο Μεσογειακό Κύπελλο της Λάρισας και μάλιστα με ατομικό ρεκόρ

Το δεύτερο χρυσό μετάλλιο και το τρίτο ανεξαρτητως χρώματος στην διοργάνωση, αφου πήρε το Σάββατο και ένα σημένιο, κατέκτησε ο Ευάγγελος Εφραίμ Ντούμας στην τελευταία ενότητα του Μεσογειακού κυπέλλου.

Ο αθλητής του Ομιλου Φίλων Θαλάσσης Αλεξανδρούπολης τερμάτισε πρώτος και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 200μ. μικτή ατομική με επίδοση 02:06.50

Το πρωί της Κυριακής (18-6-23) αγωνίσθηκε στα 200μ. πεταλούδα ο Αργύρης Μαυρόπουλος του ΟΦΘΑ καταλαμβάνοντας την 10η θέση του αγωνίσματος με επίδοση 02:10.67

Το απόγευμα αγωνίσθηκαν επίσης εκτός συναγωνισμού στα 200μ. μεικτής ατομικής οι άλλοι δυο αθλητές που εκπροσώπησαν τον Όμιλο Φίλων Θαλάσσης Αλεξανδρούπολης: οι Γιωργος Πεχλιβανίδης (02:11.88) και Αργυρης Μαυρόπουλος (02:19.97).

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Εθνική Ελλάδος κατέλαβε την 3η θέση στην βαθμολογία της γενικής κατάταξης της διοργάνωσης, η οποία φιλοξενήθηκε στην Λάρισα.