Α2 Γυναικών: Προσπάθησε η Νίκη Αλεξανδρούπολης αλλά προβλημάτισε μετά την ήττα από τη Νέα Γενεά

Σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερο θέαμα και φάσεις η Νίκη Αλεξανδρούπολης γνώρισε εντός έδρας την ήττα με 3-0 από την ομάδα της Νέας Γενεάς.

Τα κορίτσια του Σάκη Μουστακίδη γνώρισαν την ήττα από τη Νέα Γενεά η οποία ήταν τρίτη τους σε πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Το πρώτο σετ το έχασαν με 25-19. Στο δεύτερο και ενώ είχαν το προβάδισμα με 23-22 το έχασε με 25-23. Το σκηνικό δεν άλλαξε και πολύ στο τρίτο σετ όπου οι γηπεδούχες αρχικά βρέθηκαν μπροστά με 15-10 στη συνέχεια εμφάνισαν κάποια προβλήματα στην υποδοχή και έπειτα από αρκετά λάθη, το έχασαν με 25-20 γνωρίζοντας την ήττα.

Πλέον η Νίκη βρίσκεται στην 8η θέση με 5 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα αγωνιστεί πάλι στο Μιχάλης Παρασκευόπουλος κόντρα στον συντοπίτη Φοίνικα. Από την άλλη η Νέα Γενεά βρίσκεται στην 3η θέση με 12 βαθμούς και την άλλη εβδομάδα θα φιλοξενηθεί από τον Περσέα στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.