Super League: Επιστροφή στις νίκες για τον Άρη με διαμαρτυρίες κατά της Κουρομπίλια για μη καταλογισμό πέναλτι κόντρα στον Ιωνικό

Τη νίκη με 2-1 πανηγύρισε ο Άρης κόντρα στον Ιωνικό στο «Βικελίδης», στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ χάρη στο γκολ του Μάντζη στο 42′ για το 0-1 της ανάπαυλας, με πολλές αποδοκιμασίες με τη λήξη του ημιχρόνου μετά και τις δύο ήττες από Βόλο και ΑΕΚ που είχαν προηγηθεί.

Οι «κιτρινόμαυροι» ωστόσο ανέτρεψαν το σκορ και πήραν το τρίποντο με τα γκολ των Ζερβίνιο στο 62′ και Γκρέι στο 73′, ενώ υπήρχαν έντονα παράπονα για μη καταλογισμό πέναλτι στο 25ο λεπτό για χέρι του Μύγα με το σκορ στο 0-0, με τον Τσακαλίδη να είναι στο VAR και την Κουρομπίλια AVAR.