Pre League: Ήττα στο 5ο σετ του ελλιπούς Άθλου Ορεστιάδας από τον Πήγασο Πολίχνης

Την πρώτη του ήττα γνώρισε ο Άθλος Ορεστιάδας από τον Πήγασο Πολίχνης με 2-3 σετ.

Οι Ορεστιαδίτες είδαν τον Πήγασο Πολίχνης να κάνει τρομερό αγώνα από την αρχή και να προηγείται με 0-2, 23-25 και 17-25, προβληματίζοντας έντονα του Εβρίτες.

Σε εκείνο το σημείο οι αθλήτριες του κόουτς Σταματόπουλου έδειξαν ακόμη μια φορά χαρακτήρα, καθώς κατάφεραν να ισοφαρίσουν το μάτς σε 2-2, αρχικά έκαναν το 1-2 με 25-19, και το 2-2 με 25-23, οδηγώντας την αναμέτρηση στη “ρώσικη ρουλέτα”.

Στο πέμπτο σετ ο Άθλος Ορεστιάδας μέχρι και την αλλαγή των γηπέδων είχε σταθερά το προβάδισμα στο σκορ , όταν μετά το 10-9, ο Πήγασος ισοφάρισε σε 10-11, προσπέρασε με 10-11 και έκανε το 2-3 με 12-15, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς (1 ο Άθλος και 2 ο Πηγασος), αλλά τον Πήγασο να παίρνει τη σπουδαία νίκη.

Διαιτητές: Ιωαννίδης, Τζεπκινλής, Γραμματεία: Σαρδάνη, Παρατηρητής: Σαρδάνης.
Τα σετ: 2-3 (23-25, 17-25, 25-19, 25-23, 12-15)

ΆΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Μπάμπης Σταματόπουλος): Στοϊλούδης, Αλεξάκης, Ράπτης, Γκιγιέρμε, Ριζόπουλος, Φερείρα / Αρχοντούδης (λ)
ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Ηρακλής Θεοδώρου): Κομητούδης, Κεσεσίδης, Μαυροβουνιώτης, Στίγγας, Χαριδήμου, Εφραιμίδης / Τσιράκης (λ), Ρωμαλιάδης (λ), Καρατζόγλου, Μπαρδούκας, Αλεξίου, Κανάρης.