Δεν σκόραρε ο Ράνος και έχασε ο ΑΣΙΛ υπό το βλέμμα του Κέβιν Κουράνι

Δεν τα κατάφερε να σκοράρει ο Αντώνης Ράνος και ο ΑΣΙΛ γνώρισε την ήττα από τον Άρη Λεμεσού με 2-1 στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής του Κυπριακού πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας.

Ο Άρης Λεμεσού βρέθηκε από το 3ο λεπτό μπροστά στο σκορ με 1-0 με τον αρχισκόρερ του Ντάνιελ Σικόρσκι να πετυχαίνει το 23ο γκολ του στο πρωτάθλημα. Ο Δημητρίου πέτυχε το 2-0 στο 65′ για τους γηπεδούχους ενώ το μόνο που κατάφερε ο ΑΣΙΛ ήταν να μειώσει το σκορ σε 2-1 με το Φροξυλιά στο 82ο λεπτό.

Ο παλαίμαχος Γερμανός διεθνής επιθετικός, Κέβιν Κουράνι ήταν στα επίσημα της Δυτικής κερκίδας και είδε δια ζώσης τον αγώνα του Άρη με τον ΑΣΙΛ, παρέα με τον πρώην πρόεδρο του Απόλλωνα Παύλο Αριστοδήμου καθώς βρίσκεται σε επαφές με τον Άρη για πιθανή συνεργασία.

Στους 42 βαθμούς παραμένει η ομάδα της Λύσης που δέχθηκε την 13η φετινή ήττα. Αντίθετα με την 20η φετινή της νίκη η “Ελαφρά ταξιαρχία” ανέβηκε στους 65 βαθμούς φιγουράροντας στην 2η θέση.