Super League: Βασικοί Γούτας και Στάρτζεον στην λευκή ισοπαλία Ατρομήτου και ΟΦΗ στο Περιστέρι

Ατρόμητος και ΟΦΗ μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 0-0 στο Περιστέρι, το πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League.

Βασικός τόσο ο πρώην κεντρικός αμυντικός της Ξάνθης Δημήτρης Γούτας για τους γηπεδούχους, όσο και ο πρώην μεσοεπιθετικός, επίσης της Ξάνθης, Φάμπιο Στάρτζεον για τους φιλοξενούμενους.

Το πρώτο μέρος είχε πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν στο 36′ αλλά το τέρμα τους να μη μετράει, αφού ο Αγκάγιεφ βρήκε την μπάλα με το χέρι πριν την στείλει στα δίχτυα.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με δοκάρι για τους φιλοξενούμενους, όταν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Διαμαντής με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Μανδά.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε ιδανικά για τους Περιστεριώτες, καθώς στο 52′ ο ΟΦΗ έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Μεγιάδο με αυστηρή δεύτερη κίτρινη κάρτα. Από εκεί και πέρα ο Ατρόμητος κυριάρχησε αλλά σε καμία περίπτωση δεν απείλησε όσο στο πρώτο 45λεπτο, με το τελικό 0-0 να μένει μέχρι το τέλος.