Α2 Ανδρών: Εύκολη νίκη τρίποντο για την Κομοτηνή απέναντι στον Πήγασο

Μεγάλη νίκη και χωρίς να δυσκολευτεί πέτυχε η ΑΕ Κομοτηνής απέναντι στον Πήγασο Πολίχνης με 3-0 σετ, επιστρέφοντας στις νίκες μετά την ήττα με 3-2 από τον Μακεδονικό.

Οι “κιτρινόμαυροι” του Ηλία Κρεούζη ήταν από το πρώτο σετ δεν χάρισαν καμιά ευκαιρία στον Πήγασο Πολίχνης καθώς προηγήθηκαν με 11-7 και 22-18 καθαρίζοντας το σετ με 25-21.

Συνέχεια στο δεύτερο σετ όπου η ΑΕ Κομοτηνής συνέχισε σε τρελό ρυθμό και προηγήθηκε με 8-5, 10-7 ενώ άνοιξε το σκορ με 22-17 και πήρε το σετ με 25-20.

Στο τρίτο σετ ο Πήγασος προσπάθησε να μπει στο σετ αλλά κάτι τέτοιο δεν ήταν εφικτό καθώς οι γηπεδούχοι ήταν αποτελεσματικοί και σταθεροί κάνοντας το 10-7, 19-15 επικρατώντας με 25-20 και 3-0 σετ κερδίζοντας ακόμη ένα τρίποντο.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Κρεούζης): Βλαχόπουλος, Αγγελης, Κυριακίδης, Δημητριάδης, Παπαγεωργίου, Χρυσοστόμου, Γεωργιόπουλος (λ), Χατζόπουλος, Ποιμενιδης (λ), Γκόνας, Αιβαλιώτης, Κοβατσεβ