ΕΠΣ Θράκης: Στα ημιτελικά με το ένα πόδι το Νέο Σιδηροχώρι «διαλύοντας» τον ΠΑΟΚ Κοσμίου

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη ο εναπομείνας αγώνας των προημιτελικών του Κυπέλλου της ΕΠΣ Θράκης με την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου να κερδίζει τον ΠΑΟΚ Κοσμίου με 3-0 και να κάνει αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στα ημιτελικά.

Η ομάδα του Νέου Σιδηροχωρίου είχε την υπεροχή σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Κοσμίου και κέρδισε δίκαια, μάλιστα είχε αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Μόλις στο 2΄ από μπροστινή μπαλιά του Βάσκου ο Κεφαλούκος με ατομική προσπάθεια και σουτ έκανε το 1-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο 54΄ ο Κοσίης με σουτ από την περιοχή διαμόρφωσε το 2-0 και στην αμέσως επόμενη φάση, ένα λεπτό αργότερα, ο Κεφαλούκος με πλασέ έκανε το 3-0.

Την συνάντηση διηύθυνε ο Αϊχάν Χούσκογλου με βοηθούς τους Μάριο Γκιόση και Κώστα Καρακασίδη. Περισσότερα σε λίγο…