Η ατζέντα του Θρακιώτη φιλάθλου (Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου)

Ενα 13άρι από αθλητικά ραντεβού, ορισμένα από τα οποία πολύ σημαντικά, υπάρχουν στην ατζέντα της Τετάρτης 16 Δεκεμβρίου, μια ημέρα πριν την διεξαγωγή και των αγώνων Κυπέλλου Χανιά – Πανθρακικός και Πανελευσινιακός – Skoda Ξάνθη.

Το ThrakiSportS και ο… «Ατζέντης» του συγκέντρωσε όλα τα σημαντικά και ασήμαντα ραντεβού της ημέρας που οφείλουν να ενδιαφέρουν τον μέσο θρακιώτη φίλαθλο και σας τα παρουσιάζει…

 

13:00  Ενωσιακό Γήπεδο Ξάνθης:  Παίδες ΕΠΣ Ξάνθης – Παίδες ΕΠΣ Θράκης (Ποδόσφαιρο, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, Α’ Όμιλος Θράκης, 5ης αγωνιστική)

14:45  Δημοτικό Στάδιο «Δημήτρης Μπακιρτζής», Σουφλί:  Ενωση Μεταξάδων Παλιουρίου – Έβρος Σουφλίου (Ποδόσφαιρο, ΕΠΣ Έβρου, Κύπελλο, Γ’ Φάση, Νοκάουτ Αγώνας)

15:00  Δημοτικό Στάδιο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Ποδόσφαιρο, Γ’ Εθνική, Α’ Όμιλος, 16η αγωνιστική, LIVE μετάδοση από το ThrakiSportS)

15:00  Γήπεδο Κοσμίου:  ΠΑΟΚ Κοσμίου – Δόξα Προσκυνητών (Ποδόσφαιρο, ΕΠΣ Θράκης, Κύπελλο, Προημιτελική Φάση, πρώτος αγώνας)

15:00  Γήπεδο Μεσοχωρίου:  Ελπίδα Σαπών – Ορφέας Στρύμης (Ποδόσφαιρο, ΕΠΣ Θράκης, Κύπελλο, Προημιτελική Φάση, πρώτος αγώνας)

15:00  Γήπεδο Σαπών: Ηρακλής Σαπών – Αστέρας Αιγείρου  (Ποδόσφαιρο, ΕΠΣ Θράκης, Κύπελλο, Προημιτελική Φάση, πρώτος αγώνας)

15:00  Γήπεδο Νέου Σιδηροχωρίου:  Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ένωση Ασωμάτων  (Ποδόσφαιρο, ΕΠΣ Θράκης, Κύπελλο, Προημιτελική Φάση, πρώτος αγώνας)

15:00  Γηπεδο ΕΠΣ  Θράκης: ΠΑΟΚ Κομοτηνής – Δόξα Υφαντών (Β’ κατηγορία ΕΠΣ Θράκης, 11η αγωνιστική)

15:00  Ενωσιακό Γήπεδο Ξάνθης:  Νέοι ΕΠΣ Ξάνθης – Νέοι ΕΠΣ Θράκης (Ποδόσφαιρο, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων, Α’ Όμιλος Θράκης, 5ης αγωνιστική)

18:00  Κλειστό Γυμναστήριο Σερρών:  ΑΟ Σέρρες – ΑΕ Κομοτηνής (Βόλεϊ, Κύπελλο Ελλάδος, Β’ Φάση, 1η αγωνιστική, νοκ άουτ αγώνας)

19:00  Κλειστό Γυμναστήριο Πριέβιτζα, Σλοβακία:  Πριέβιτζα – Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Βόλεϊ, Challenge Cup, Φάση των 32, επαναληπτικός αγώνας, ζωντανή μετάδοση από το ThrakiSportS)

19:00  Κλειστό Γυμναστήριο «Χριστίνα Χριστοδούλου», Εύμοιρο:  Ασπίδα Ξάνθης – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Μπάσκετ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ, Κύπελλο, Β’ Φάση, νοκάουτ αγώνας)

20:00  Κλειστό Γυμναστήριο Σουφλίου: Έβρος Σουφλίου – ΓΕ Αλεξανδρούπολης (Βόλεϊ, Κύπελλο Ελλάδος, Β’ Φάση, 1η αγωνιστική, νοκ άουτ αγώνας)