Γ’ Εθνική: Όσα έγιναν στον αγώνα Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – ΠΑΟ Κοσμίου

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Με άνετο τρόπο το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος επικράτησε του ουραγού ΠΑΟ Κοσμίου με 2-0. Από τα πρώτα λεπτά το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος μπήκε δυνατά και στο 5’ είχε δοκάρι με τον Λόλη.

Το σκορ άνοιξε δέκα λεπτά αργότερα ο Ελευθεριάδης για τους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο 85’ από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λόλη, το οποίο πάντως αμφισβητήθηκε από τους φιλοξενούμενους που παραμένουν χωρίς νίκη, στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ: Σουμουλίδης, Γεωργαντέλης, Κωνσταντινίδης, Τσορμπαντζής, Φωτόπουλος, Μπατάκογλου, Λόλης, Σπυρίδης, Ελευθεριάδης (88 Ζαρωτιάδης), Τσίλογλου (85 Κωνσταντίνου), Περισνάκα (67 Παντελίδης).
ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ: Παπανικολάου, Σιδηρόπουλος, Καπετάνος, Παναγιωτόπουλος (59 Μαδούρας, 83 Τσουμάρης), Ζούλης, Πετανίδης (10 Φωτιάδης), Μουστάκας, Αθανασίου, Μόσχος, Ζαράκης, Ταμάμης.