Η ατζέντα του θρακιώτη φιλάθλου (Κυριακή 08/12)

Δείτε όλες τις αθλητικές δραστηριότητες της ημέρας που οφείλει να γνωρίζει ο κάθε θρακιώτης φίλαθλος που σέβεται τον εαυτό του. Όλοι οι αγώνες, τα γήπεδα και οι ώρες έναρξης με ένα κλικ, για να… μη χάσετε την μπάλα!

 

ΚΥΡΙΑΚΗ  08  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2013

 

11:00  Πρωτάθλημα Α2 και Γ’ Κατηγορίας ΕΠΣ Θράκης (Ποδόσφαιρο, 14η αγωνιστική)

11:00  Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας ΕΠΣ Έβρου (Ποδόσφαιρο, 9η αγωνιστική)

11:30  Δημοτικό Γήπεδο Ν. Σιδηροχωρίου: Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα (Ποδόσφαιρο, SuperLeague, Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Κ20, 14η αγωνιστική)

12:30:  Κλειστό Γυμναστήριο Σουφλίου:  Έβρος Σουφλίου – Πάνθηρες Καβάλας (Μπάσκετ, Πρωτάθλημα ΕΚΑΣΑΜΑΘ, Α1 Κατηγορία Ανδρών, Β’ Όμιλος, 4η αγωνιστική)

 

13:00  Γήπεδο Σώστη: Πανθρακικός – Αρης Θεσσαλονίκης (Ποδόσφαιρο, SuperLeague, Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα Κ15)

14:00  Δημοτικό Γήπεδο Κάλχαντα, Κομοτηνή: Ροδόπη ’87 – ΑΠΣ Νεφέλες (Ποδόσφαιρο, Γ’ Εθνική Γυναικών, Βόρειος Όμιλος, 4η Αγωνιστική)

14:00  Κλειστό Γυμναστήριο Δράμας: Ερμής Δράμας – Έβρος Σουφλίου (Βόλεϊ, Κύπελλο Ελλάδος Γυναικών, Τελικός Α’ Περιφέρειας ΕΣΠΕ Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας)

14:30  Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας ΕΠΣ Θράκης (Ποδόσφαιρο, 14η αγωνιστική)

15:00  Δημοτικό Γήπεδο Λευκόπετρας:  Βασίλισσα της Θράκης – Πιέριδες Μούσες Κατερίνης (Ποδόσφαιρο, Γ’ Εθνική Γυναικών, Βόρειος Όμιλος, 4η αγωνιστική)

15:00  Δημοτικό Γήπεδο «Δημήτρης Μπακιρτζής», Σουφλί: Εβρος Σουφλίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου (Ποδόσφαιρο, Γ’ Εθνική, Α’ Όμιλος, 10η αγωνιστική)

15:00 Δημοτικό Γήπεδο Πετρούσας, Σέρρες: Δόξα Ν. Πετρούσας – ΠΑΟ Κοσμίου (Ποδόσφαιρο, Γ’ Εθνική, Α’ Όμιλος, 10η αγωνιστική)

15:00  Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας ΕΠΣ Έβρου (Ποδόσφαιρο, Νότιος Όμιλος, 9η αγωνιστική)

16:00  Κλειστό Γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος», Αλεξανδρούπολη: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ανατόλια (Μπάσκετ, Γ’ Εθνική, Β’ Όμιλος Βορρά, 8η αγωνιστική, ζωντανή μετάδοση από το ThrakiSportS)

17:00  Κλειστό Γυμναστήριο Δράμας: Γ.Σ. Δράμας – Νίκη Αλεξανδρούπολης (Βόλεϊ, Α2 Κατηγορία Γυναικών, Γ’ Όμιλος, 9η αγωνιστική, ζωντανή μετάδοση από το ThrakiSportS)

17:00  Κλειστό Γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος», Αλεξανδρούπολη: ΓΕΑ – ΜΕΝΤ (Βόλεϊ, Α2 Κατηγορία Ανδρών, Γ’ Όμιλος, 8η αγωνιστική, ζωντανή μετάδοση από το ThrakiSportS)

17:15 SkodaXanthiArena, Πηγάδια Ξάνθης: SkodaΞάνθη – Βέροια (Ποδόσφαιρο, SuperLeague, 14η αγωνιστική, ζωντανή μετάδοση τηλεοπτικά από τη Novaκαι ιντερνετικά με livetextαπό το ThrakiSportS)

17:15 ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – ΠΑΣ Γιάννινα (Ποδόσφαιρο, SuperLeague, 14η αγωνιστική, ζωντανή μετάδοση τηλεοπτικά από τη Novaκαι ιντερνετικά με livetextαπό το ThrakiSportS)

18:00  Κλειστό Γυμναστήριο Κομοτηνής: ΓΑΣ Κομοτηνή – Μακεδονικός (Μπάσκετ, Γ’ Εθνική, Β’ Όμιλος Βορρά, 8η αγωνιστική, ζωντανή μετάδοση από το ThrakiSportS)

18:00  ΔΑΚ Ποταμουδιών, Καβάλα:  Αγία Βαρβάρα – Ασπίδα Ξάνθης (Μπάσκετ, Γ’ Εθνική, Β’ Όμιλος Βορρά, 8η αγωνιστική, ζωντανή μετάδοση από το ThrakiSportS)

18:00  ΔΑΚ Ξάνθης: Ερμογένης Ξάνθης – Σέρρες 94 (Βόλεϊ, Β’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών, Δ’ Όμιλος ΕΣΠΕ Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας, 4η αγωνιστική)

18:00  Κλειστό Καβάλας: Καβάλα – ΑΕ Κομοτηνής (Βόλεϊ, Β’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών, Δ’ Όμιλος ΕΣΠΕ Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας, 4η αγωνιστική)

 

*  Διεξάγονται επίσης αρκετοί αγώνες για τα παιδικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου αλλά και για αναπτυξιακά πρωταθλήματα παίδων, εφήβων, νέων, κορασίδων και νεανίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ στο μπάσκετ και της ΕΣΠΕΘΡ στο βόλεϊ.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here