LIVE από το γήπεδο Αριδαίας για την 22η αγωνιστική της SL2: Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Ξάνθη

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον αγώνα Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Ξάνθη για την 22η αγωνιστική της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στο παιχνίδι Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Ξάνθη για την 22η αγωνιστική της Super League 2 (Το ThrakiSportS δεν είναι παρών και η φωτογραφία είναι αρχείου).

Ώρα 13:55 Η Ξάνθη αντιμετωπίζει τον Αλμωπό εκτός έδρας με στόχο να επιστρέψει στις νίκες μετά από τρία συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα, με τις ισοπαλίες με Θεσπρωτό και Καβάλα και την ήττα από τον Ηρακλή.

Ώρα 14:03 Δεν κατάφερε μάλιστα να μειώσει τη διαφορά από την πρωτοπόρο Βέροια που είχε ηττηθεί από την Καρδίτσα, μένοντας στο -11 και τους 34 βαθμούς.

Ωρα 14:10 Η ομάδα της Αριδαίας είναι στην 9η θέση με 26 βαθμούς και προέρχεται από την ισοπαλία με 2-2 με τον Πιερικό στην Κατερίνη.

Ωρα 14:15 Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Γιακουμής, Δόρης, Μπάτζιος, Τσέλιος, Ali Baba, Gomez, Παπάζογλου, Δεληγιαννίδης, Ginsari, Ουνγιαλίδης, Κρητικός.

Ώρα 14:21 Η ενδεκάδα του Αλμωπού Αριδαίας: Παϊτέρης, Ρουσσάκης, Σέχου, Σουλιώτης, Παρασκευάς, Άσλα, Ζαχαρός, Κολλαράς, Πέττας, Μπακουτσής, Γουκούδης.

Ώρα 14:32 Λιγότερο από 15 λεπτά πριν τη σέντρα, ολοκληρώνουν οι ομάδες την προθέρμανσή τους.

Ώρα 14:40 Διαιτητής στην αναμέτρηση ορίστηκε ο Βασίλειος Φίτσας του συνδέσμου Πρέβεζας/Λευκάδας με βοηθούς τον Φραγκούλη του ίδιου συνδέσμου και Κακαφώνη από την Αχαΐα.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

12′ Χαμηλό τέμπο στα πρώτα λεπτά χωρίς τη μεγάλη φάση.

15′ Τα υπόλοιπα παιχνίδια την ίδια ώρα:
ΑΕΛ – Ηρακλής 1-0
Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός 0-0
Καβάλα – Θεσπρωτός 0-0
Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0
ΠΑΟΚ Β’ – Απόλλων Πόντου 1-0
17:00 Τρίκαλα – Βέροια

23′ Γκοοοοοοολλλλλ για την Ξάνθη. Ο Αλί Μπαμπά με το δεύτερο φετινό του γκολ ανοίγει το σκορ για τους Ξανθιώτες. Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Ξάνθη 0-1

25′ Μετά από 3 αγώνες χωρίς γκολ η Ξάνθη ξαναβρίσκει τέρμα και παίρνει το προβάδισμα στην Αριδαία. Ο ΑΟΞ είχε να σκοράρει από το 3-0 κόντρα στον Πιερικό, ενώ έμεινε στο μηδέν κόντρα σε Θεσπρωτό, Καβάλα και Ηρακλή.

32′ Τα υπόλοιπα παιχνίδια την ίδια ώρα:
Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός 1-0
Καβάλα – Θεσπρωτός 0-1
Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1

38′ Λίγο πριν το τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος, η Ξάνθη κρατάει το υπέρ της προβάδισμα με 0-1 χάρη στο γκολ του Αλί Μπαμπά.

40′ Γκολ για τον Αλμωπό Αριδαίας. O Ρουσσάκης πληγώνει την πρώην ομάδα του και ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους. Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Ξάνθη 1-1.

45′ Γκοοοοολλλλλ για την Ξάνθη. Οι Θρακιώτες παίρνουν άμεσα το προβάδισμα μετά την ισοφάριση με το γκολ του Ηλία Τσέλιου. Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Ξάνθη 1-2.

45+2′ Ημίχρονο στο γήπεδο της Αριδαίας. Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Ξάνθη 1-2.

Ώρα 15:35 Τα υπόλοιπα παιχνίδια την ίδια ώρα:

46′ Σέντρα στο β’ μέρος.

55′ Δέκα λεπτά στο β’ μέρος, μένει το 1-2 όπως διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος.

68′ Γκολ για τον Αλμωπό Αριδαίας. Οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν εκ νέου με τον Τριανταφυλλάκη. Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Ξάνθη 2-2.

72′ Ο Τσιλιγγίρης περνάει στη θέση του Αλί Μπαμπά.

74′ Τα υπόλοιπα παιχνίδια την ίδια ώρα:
ΑΕΛ – Ηρακλής 2-0
ΠΑΟΚ Β’ – Απόλλων Πόντου 1-1

75′ Ένα τέταρτο χωρίς τις καθυστερήσεις στη διάθεση της Ξάνθης για να πάρει το τρίτο προβάδισμα και το τρίποντο. Προηγήθηκε δύο φορές όμως δέχθηκε ισάριθμες απαντήσεις για το 2-2.

80′ Ο Φαζός παίρνει τη θέση του Παπάζογλου και ο Μονρόουζ περνάει στη θέση του Δόρη.

82′ Πιέζει ο ΑΟΞ, με τους γηπεοδούχους να αμύνονται στα τελευταία λεπτά.

90′ 4 λεπτά έξτρα χρόνος.

90+5′ Τέλος αναμέτρησης. Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Ξάνθη 2-2