Πέντε χρυσά, πέντε αργυρά και τέσσερα χάλκινα στο Καματερό ο Άγιος Δημήτριος Αλεξανδρούπολης

Με 14 μετάλλια και την 3η θέση στην κατάταξη των συλλόγων, επέστρεψε από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΜΜΑ του Καματερού ο συλλογος Άγιος Δημήτριος της Αλεξανδρούπολης.

Ο Αθλητικός Σύλλογος ήταν ο μοναδικός εκπρόσωπος του Έβρου στη διοργάνωση και το αποτέλεσμα στην διοργάνωση της περασμένης εβδομάδας ήταν κάτι περισσότερο από ικανοποιητικό.

Στην διοργάνωση έλαβαν μέρος 50 αθλητές από την Βόρεια Ελλάδα και οι 10 από αυτούς από την Αλεξανδρούπολη, οι οποίοι όλοι κατέκτησαν μετάλλιο σε συνολικά 14 κατηγορίες.

Συγκεκριμένα πέντε πήραν χρυσο, πέντε ασημένιο και τέσσερις το χάλκινο. Αναλυτικά οι συμμετέχοντες αθλητές από την Αλεξανδρούπολη ήταν οι Ιωάννης Ζωσιμίδης, Νικόλαος Γκρισιουκιδής, Δημήτριος Γρηγοριάδης, Ανδρέας Παντελίδης, Μεχμέτ Σαλήογλου, Ενδέρ Σαλήογλου, Παναγιώτα Κοτζάκελη, Νίνα Μπανταλίδου, Βασιλική Αρχοντάκη και Ερόλ Χασάνογλου