Α2 Ανδρών: Ήττα στο τάι μπρείκ του Εθνικού από την Ελπίδα Αμπελοκήπων

Δεν τα κατάφερε σε ακόμη μια αναμέτρηση ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης και υπέστη ακόμη μια ήττα στο πρωτάθλημα στην έδρα της Ελπίδας Αμπελοκήπων.

Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης μπήκε νωθρά στο πρώτο σετ με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 1-0 και 25-18 από την Ελπίδα, η οποία εκμεταλλεύτηκε τα λάθη.

Ο Εθνικός αντέδρασε, με την ομάδα του Γιώργου Ανδραβίζου να φέρνει τούμπα το ματς, αρχικά ισοφαρίζοντας σε 1-1 με 13-25, και έπειτα κάνοντας το 1-2 με 22-25.

Η Ελπίδα περιόρισε τα λάθη της στο τέταρτο σετ, καταφέρνοντας έτσι να ισοφαρίσει την αναμέτρηση σε 2-2 με 25-23 και να στείλει την αναμέτρηση στο πέμπτο σετ.

Εκεί, η γηπεδούχος Ελπίδα επέβαλε τον ρυθμό της από την αρχή και κατάφερε να πάρει πανεύκολα το σετ με 15-8 και την αναμέτρηση με 3-2, με την μεν Ελπίδα να παίρνει δύο βαθμούς και τον Εθνικό να επιστρέφει μόνο με έναν.

Τα σετ: 25-18, 13-25, 22-25, 25-23, 15-8

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Ανδραβίζος): Δημητριάδης, Δαλδαβερένης, Σταυρόπουλος, Καβαρατζής, Κωνσταντινίδης, Μπουφίδης, Γραμματικάκης / Χατζόπουλος, Καραπιπέρης, Σουσουρίδης