Α’ Κύπρου: Πέτυχε ξανά γκολ ο Ντιγκινί και ηγείται στον πίνακα των σκόρερς

Ακόμη ένα γκολ σημείωσε το απόγευμα της Κυριακής με την φανέλα του Απόλλωνα Παραλιμνίου σημείωσε ο Νικολά Ντιγκινί.

Ο πρώην παίκτης του Πανθρακικού έχει κάνει εντυπωσιακό ξεκίνημα στην Κύπρο έχοντας σκοράρει 7 γκολ σε 12 αγώνες.

Βρίσκεται έτσι στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερς του κυπριακού πρωταθλήματος μαζί με τον Σαντίκ της Δόξας Κακοτοπιάς.

Το τελευταίο του τέρμα ο Ντιγκινί το πέτυχε στην εμφατική νίκη του Απόλλωνα Παραλιμνίου στο τοπικό ντέρμπι με την Ένωση Νέων Παραλιμνίου.

Ο Απόλλων μπορει να βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 9′ με τέρμα του Ντένινγκ, στη συνέχεια όμως πέτυχε πέντε τέρματα και επικράτησε με 5-1.

Ο Γιαννώτας ισοφάρισε στο 29′, ο Πίττας στο 33′ έκανε το 1-2, που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου. Τα άλλα τρία τέρματα επετεύχθησαν ουσιαστικά στο τελευταίο πεντάλεπτο της αναμέτρησης.

Στο 85′ ο Πίττας έκανε το 1-3, τρία λεπτά μετά ο Ζοάο Πέδρο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-4 και στις καθυστερήσεις ο Ντιγκινί έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για να διαμορφώσει το τελικό σκορ.