Γ΄ Εθνική: Όσα έγιναν στην εντός έδρας ήττα του ΓΑΣ Κομοτηνή από τη Χαλκηδόνα

Αν και πάλεψε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ο ΓΑΣ Κομοτηνή δεν τα κατάφερε και γνώρισε εντός έδρας ήττα από τη Χαλκδόνα με 69-80.

Η Χαλκηδόνα ξεκίνησε το παιχνίδι με 0-5, όμως ο ΓΑΣ αντέδρασε και πέρασε με 11-9, 15-11 και 22-16 για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 22-18. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Χαλκηδόνα έτρεξε στην αρχή ένα σερί 0-7 και πέρασε μπροστά και πάλι με 22-25. Για 2-3 λεπτά οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ, όμως από το 27-27 οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ακόμα ένα σερί 2-15 και προηγήθηκαν με 29-42, για να μειώσει ο ΓΑΣ με το τέλος του ημιχρόνου σε 34-42.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Χαλκηδόνα προηγήθηκε με 36-45, όμως με σερί 7-0 ο ΓΑΣ μείωσε στο καλάθι (43-45). Όμως δεν μπόρεσε να περάσει μπροστά, με τη Χαλκηδόνα να κλείνει την τρίτη περίοδο μπροστά με 49-54. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα σερί 0-6 και προηγήθηκαν με 49-60 και με 54-67 και 56-69, περίπου τρεισήμισι λεπτά πριν το τέλος. Οι παίκτες του ΓΑΣ έκαναν μία τελευταία αντεπίθεση, μείωσαν σε 66-72, όμως οι κακές επιλογές στην επίθεση στο τέλος δεν του επέτρεψαν να μειώσουν και άλλο, με τη Χαλκηδόνα να φτάνει στο τελικό 69-80.

Δεκάλεπτα: 22-18, 34-42 (ημίχρονο), 49-54, 69-80ν(τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης, Καραγιώργος, Σκεμπή 13, Αθανασίου 9 (3), Γκουτσίδης-Σερμάκης, Χατζηδημητρίου 11 (1), Καναράς 10 (2), Σιμάκης 12 (1), Καλατζής 12 (3), Π. Καραμπέκης, Χαλήλ 2.

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 12 (2), Μαρκίδης 11, Μαραπίδης 5, Παπαδόπουλος, Λαΰδης, Μπατάκος 12, Σεφερίδης 9, Κοτζαγιάννης 10, Χαρτόπουλος 21 (1),