Γ Εθνική Live: Έβρος Σουφλίου – Λάκκωμα και Μακεδονικός – ΠΑΟ Κοσμίου

Μεταδίδει από το Σουφλί  ο Νίκος Γκούντλης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Έβρος Σουφλίου – Διγενής Λακκώματος και Μακεδονικός – ΠΑΟ Κοσμίου για την πρεμιέρα στο 2014 της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας. Ο Νίκος Γκούντλης βρίσκεται στο Δημοτικό Γήπεδο Σουφλίου, ενημερώνεται από τον Δημήτρη Μπακιρτζή και για όσα συμβαίνουν στην Θεσσαλονίκη και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Μετά από διακοπή δυο εβδομάδων λόγω των εορτών των Χριστουγέννων, οι ομάδες επιστρέφουν για την πρώτη αγωνιστική του 2013. Το μεγάλο παιχνίδι είναι στο Σουφλί, όπου ο τοπικός Έβρος αντιμετωπίζει τον Διγενή Λακκώματος και με νίκη θα μπει για τα καλά στο κυνήγι της ανόδου. Το Κόσμιο που βρίσκεται τελευταίο στην βαθμολογία, χωρίς ακόμα νίκη, ταξιδεύει στην Θεσσαλονίκη και αντιμετωπίζει τον Μακεδονικό.

Ωρα 14:30  Θυμίζουμε συνοπτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής: Μακεδονικός – ΠΑΟ Κοσμίου, Μουδανιά – Νέστος Χρυσούπολης, Δόξα Πετρούσας – Εθνικός Σιδηροκάστρου, Ορφέας Ελευθερούπολης – Κιλκισιακός, Ηρακλής Αμπελοκήπων – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Εθνικός Αγιονερίου – Αγροτικός Αστέρας, Εβρος Σουφλίου – Διγενής Λακκώματος, Αρης Ακροποτάμου – Πανσερραϊκός.

Ωρα 14:37 Μόλις λάβαμε τις συνθέσεις του αγώνα Έβρος Σουφλίου – Διγενής Λακώμματος. Έχουμε και λέμε:

Εβρος Σουφλίου: Παμπορίδης, Αντωνιάδης, Κατρανίτσας, Λίτσος, Τσαπάνης, Τρίχας, Λαζαρίδης, Εφραιμίδης, Καμπιώτης, Βιόπουλος, Αραμπατζής

Διγενής Λακκώματος: Παπαβασιλείου, Μπίκας, Κουνουπάκης, Τουρκεζίδης, Σαραλιώτης, Γεωργιάδης, Μπόντης, Δραγανίδης, Στασινόπουλος, Βήτλης, Παπαποστόλου.

Ωρα 14:40  Αξίζει να σημειωθεί ότι διαιτητές της αναμέτρησης Σουφλίου – Λακκώματος είναι οι Γκρανάς, Χατζημωυσιάδης και Εμπλιούκ του Συνδέσμου Ξάνθης, οι τρεις που την περασμένη Κυριακή σφύριξαν στον αγώνα του Αγροτικού Αστέρα με την ΑΕΚ που σήμανε τον αποκλεισμό της τελευταίας από το Κύπελλο Γ’ Εθνικής

Ωρα 14:42  Αλλες δυο θρακιώτικες τριπλέτες έχουμε σε αυτήν την αγωνιστική. Στο Ορφέας Ελευθερούπολης – Κιλκισιακός σφυρίζουν οι Κιγιτζή, Δημητριάδης, Χατζή, όλοι της ΕΠΣ Θράκης. Κομοτηναίοι και στο Εθνικός Αγιονερίου – Αγροτικός Αστέρας, σφυρίζουν εκεί οι Κουμπαράκης, χαρίτσης, Χοπύσκογλου.

Ωρα 14:50  Εχουμε πλέον και τις συνθέσεις στον αγώνα της άλλης ομάδας της Θράκης, του ΠΑΟ Κοσμίου με τον Μακεδονικό, αλλά μόνο των θρακιωτών.

ΠΑΟ Κοσμίου:  Παπανικολάου, Σιδηρόπουλος, Βαλσαμής, Ζούλης, Παναγιωτόπουλος, Γεμενετζής, Μουστάκας, Μυστρίδης, Λαζίδης, Ζαράγκης, Αετόπουλος

Ωρα 14:53  Διαιτητής εδώ είναι ο Θεοδωρόπουλος του Συνδέσμου Πέλλας με βοηθούς τους Χαρισμανίδη (Δωδεκανήσου) και Κουπαράνη (Πέλλας)

Ωρα 15:00  Εναρξη και στα δύο παιχνίδια που καλύπτουμε

Ώρα 15:10  Χωρίς σκορ και στα δύο παιχνίδια των ομάδων της Θράκης αλλά και χωρίς κάποια μεγάλη φάση μέχρι στιγμής

Ωρα 15:25  Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Τόσο ο Εβρος Σουφλίου όσο και ο ΠΑΟ Κοσμίου είναι στο 0-0.

Ωρα 15:32  Γκοοοοοολ για το Σουφλί.  Σεντρα Καμπιώτη από αριστερά, προβολή του Βιόπουλου που ανοίγει το σκορ στο 28ο λεπτό και γράφει το  Εβρος Σουφλίου – Διγενής Λακκώματος 1-0

Ωρα 15:36  Γκοοοοοολ για το Σουφλί. Στο 33ο λεπτό ατομική προσπάθεια του Καμπιώτη που φτάνει απέναντι στον τερματοφύλακα και δεν δυσκολεύεται να γράψει το Έβρος Σουφλίου – Διγενής Λακκώματος 2-0

Ωρα 15:39  Γκολ για τον Μακεδονικό. Ανοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό και προηγείται πλέον του ΠΑΟ Κοσμίου, με αποτέλεσμα δέκα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου να έχουμε Μακεδονικός – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

Ωρα 15:49  Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Σουφλί. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Έβρος Σουφλίου – Διγενής Λακκώματος 2-0

Ωρα 15:52  Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στην Θεσσαλονίκη. Μακεδονικός – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

Ωρα 16:04  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου στα παιχνίδια

Ωρα 16:10  Αλλαγή για Λάκκωμα. Χοτζά στην θέση του Τουρκεζίδη στο 50 λεπτό.

Ωρα 16:16  Γκολ για το Λάκκωμα. Κόρνερ Μπόντη, κεφαλιά Βητλης από το δεύτερο δεκάρι και Εβρος Σουφλίου – Διγενής Λακώμματος 2-1

Ωρα 16:20  Αλλαγή για το Σουφλί. Εξω ο Λαζαρίδης, μέσα ο Μεμέτ

Ωρα 16:25  Γκολ για το Λάκκωμα. Στοομ 66ο λεπτό έδιωξε η άμυνα του Σουφλίου, σουτ ο Δραγανίδης στο γάμα και ισοφαρίζει ο Διγενής. Είχε προηγηθεί ένα λεπτό πιο πριν διπλή ευκαιρία για το Λάκωμμα, που έχει ανεβάσει απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο και κυριαρχεί. Εβρος Σουφλίου – Διγενής Λακώμματος 2-2

Ωρα 16:33  Γκοοοοολ για το Σουφλί. Στο 71ο λεπτό σουτ του Εμρε, αποκρούει με τα χέρια Μπίκας, πέναλτι και δεύτερη κίτρινη (κόκκινη). Μένει με δέκα το Λάκκωμα. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Κατρανίτσας και γράφει το Έβρος Σουφλίου – Διγενής Λακκώματος 3-2

Ωρα 16:35  Αλλαγή για το Σουφλί. Βγαίνει ο Αραμπατζής, μπαίνει ο Θεοδωράκης

Ωρα 16:38  Γκολ το Λάκκωμα. Σουτ του Γεωργιάδη μετά από απομάκρυνση της άμυνας και ισοφάριση για το Λάκκωμα, αν και παίζει με παίκτη λιγότερο. Εβρος Σουφλίου – Διγενής Λακώμματος 3-3

Ωρα 16:40  Γκοοοοοοολ το Κόσμιο. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεμενετζή ισοφαρίζει η ομάδα της Κομοτηνής, περίπου ένα τέταρτο πριν το τέλος του αγώνα. Μακεδονικός – ΠΑΟ Κοσμίου 1-1

Ωρα 16:47  Αλλαγή για το Λάκκωμα. Βγαίνει ο Στασινόπουλος, μπαίνει ο Λιώλιος

Ωρα 16:49  Αλλαγή για το Σουφλί. Βγαίνει ο Βιόπουλος, στην θέση του ο Μπάτζιος

Ωρα 16:54  Τέλος του αγώνα στην Θεσσαλονίκη. Τελικό αποτέλεσμα: Μακεδονικός – ΠΑΟ Κοσμίου 1-1.

Ώρα 16:57  Τέλος του αγώνα στο Σουφλί. Τελικό αποτέλεσμα: Έβρος Σουφλίου – Διγενής Λακκώματος 3-3

Ωρα 17:02  Άλλα τελικά που μάθαμε. Στο ντέρμπι Αρης Ακροποτάμου – Πανσερραϊκός 2-2 και Δόξα Πετρούσας – Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-1

Με ισοπαλίες για τις ομάδες της Θράκης συνοδεύτηκε η πρεμιέρα για το 2014 στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε ζωντανά την εξέλιξη των αγώνων από το ThrakiSportS, σε λίγο θα έχουμε σε άλλη ανάρτηση τα αποτελέσματα και την βαθμολογία. Μείνετε μαζί μας…