ΕΠΣ Θράκης: Συναρπαστικοί οι α’ ημιτελικοί! Ισοφάρισε ο Πανθρακικός στις καθυστερήσεις τις Σάπες, στο φινάλε «λυτρώθηκε» το Ν. Σιδηροχώρι

Συναρπαστικοί ήταν οι πρώτοι ημιτελικοί στην ΕΠΣ Θράκης που κρίθηκαν στο φινάλε.

Στο Σιδηροχώρι ο Ορφέας Στρύμης προηγήθηκε με 0-1 στο ημίχρονο αλλά η Δόξα Ν. Σιδηροχώριου έκαμε την ανατροπή σε ένα οχτάλεπτο επικρατώντας με 2-1 με την ρεβάνς να είναι ανοιχτή.

Στο άλλο ματς στο γήπεδο της ΕΠΣ Θράκης ο κάκιστος Πανθρακικός με αρκετές αλλαγές και σχεδόν την β’ ομάδα ενόψει του αγώνα με την Καβάλα βρέθηκε πίσω στο σκορ από την καταπληκτική σε όλο το ματς Ελπίδα Σαπών με γκολ του Κ. Αγροκώστα στο πρώτο μέρος και ισοφάρισε με γκολ του Βελή Χακάν στις καθυστερήσεις σε 1-1.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ – A’ ΑΓΩΝΕΣ
Γήπεδο Ν. Σιδηροχωρίου: Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ορφέας Στρύμης 2-1 (65′ Δημητριάδης, 73′ Γιωτης- 43′ Χαλάτης)
Γήπεδο Ρ/Σ ΕΠΣ: Ελπίδα Σαπών – Πανθρακικός 1-1 (28′ Κ. Αγροκώστας – 92′ Βελή Χακάν)