Α2 Ανδρών: Η ΑΕ Κομοτηνής πήρε βαθμό αλλά μπορούσε και τη νίκη απέναντι στον Μακεδονικό

Την ήττα στο τάι μπρέικ γνώρισε η ΑΕ Κομοτηνής εκτός έδρας από τον Μακεδονικό στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών.

Αγωνιστικά η ΑΕ Κομοτηνής αν και κοντά στο σκορ, δεν κατάφερε να πάρει το 1ο σετ, στην αναμέτρηση το οποίο χάθηκε με 25-23. Στη συνέχεια ωστόσο η ομάδα της Κομοτηνής ανέβασε ρυθμούς, δεν επηρεάστηκε από το γεγονός ότι έμεινε πίσω με 1-0 και έφτασε στην ισοφάριση σε 1-1 με 21-25.

Στο 3ο σετ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν πάλι κεφάλι στα σετ με 2-1 με σκορ 25-20, όμως η ομάδα του Καβαρατζή είχε πάλι την απάντηση και έφτασαν στην ισοφάριση σε 2-2 σετ με 22-25. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στη ρώσικη ρουλέτα όπου βρήκε την ομάδα του Ευόσμου να είναι πιο τυχερή και να κερδίζει στις λεπτομέρειες με 15-12 και τελικό σκορ 3-2 σετ.

Παρά την ήττα τους επιστρέφουν πίσω στην Κομοτηνή με ένα σημαντικό βαθμό ενόψει της δύσκολης συνέχειας!!!

Τα σετ: 3-2 (25-23, 21-25, 25-20, 22-25, 15-12)

Μετά την ήττα της η ομάδα της ΑΕ Κομοτηνής παραμένει στην 7η θέση με 15 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική φιλοξενεί την πρωτοπόρο ομάδα της ΧΑΝΘ. Από την άλλη ο Μακεδονικός με τη νίκη του μείωσε στον ένα βαθμό διαφορά από τον αντίπαλό της και έχει 14 στην 8η θέση και την άλλη βδομάδα θα κοντραριστεί στο ντέρμπι ουραγών με την Άμιλλα Τρικάλων.