ΕΠΣ Έβρου: Εκτός έδρας νίκες για Αλεξανδρούπολη και Διδυμότειχο! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η νέα βαθμολογία στην Α’ κατηγορία

Ολοκληρώθηκε η 13η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας με νίκες των φιλοξενουμένων.

Η Αλεξανδρούπολη με δύο τέρματα του Κώστα Πατσιώρα στο τελευταίο 20λεπτο νίκησε στην Δραγάνα τον Ιπποκράτη.

Νίκη και για την ΑΕ Διδυμοτείχου εκτός έδρας επί του Απαλού καθώς πέτυχε μεν τρία τέρματα αλλά τα δύο ήταν υπέρ της και το ένα κατακυρώθηκε ως αυτογκόλ. Άνοιξαν το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 33ο λεπτό με τον Τζουμακίδη που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο β’ πέτυχαν ακόμη ένα τέρμα με τον Παπούδη στο 50′ και η Νίκη Απαλού κατάφερε να μειώσει με αυτογκόλ στο 77′ αποτέλεσμα που έμεινε ως το τέλος του παιχνιδιού.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι τόσο η γηπεδούχος Νίκη Απαλού όσο και η φιλοξενούμενη ΑΕ Διδυμοτείχου έχουν έντονα παράπονα για την διαιτησία του Σταφυλά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η νέα βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΗ)
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Αλεξανδρούπολη FC 0-2 (75′, 85′ Πατσιώρας Κων.)
Νίκη Απαλού – ΑΕ Διδυμοτείχου 1-2 (77′ αυτ. – 33′ πεν. Τζουμακίδης – 50′ Παπούδης)
Ρεπό: Έβρος Σουφλίου