ΕΠΣ Έβρου: Καθάρισε με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η ΑΕ Διδυμοτείχου! Το αποτέλεσμα, οι σκόρερς και η βαθμολογία

Με το παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕ Διδυμοτείχου με τον Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολης άνοιξε η αυλαία της τελευταίας αγωνιστικής του α’ γύρου στην Α’ κατηγορία.

Παρά το βαρύ γήπεδο και το τσουχτερό κρύο που είχε στο Ελληνοχώρι η ομάδα του Χρήστου Γιαννόπουλου ήταν μεγάλη νικήτρια στο μοναδικό παιχνίδι της Α’ κατηγορίας που έγινε σήμερα. Προηγήθηκε στο 35ο λεπτό με τον Τοροσιάν και πήγε στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ της. Στο β’ ημίχρονο ο Ιπποκράτης ισοφάρισε προσωρινά με στο 55′ με το Καπουσούζη για το 1-1. Οι γηπεδούχοι μέσα σε λίγα λεπτά από την ισοφάριση πήραν άμεσα κεφάλι στο σκορ με τον Ζαφειρόπουλο που έκανε το 2-1 αποτέλεσμα που διατηρήθηκε ως το τέλος του παιχνιδιού.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η ΑΕΔ ανέβηκε στην δεύτερη θέση με 15 βαθμούς, μετά από εννιά αγωνιστικές και ο Ιπποκράτης έμεινε στους 10 βαθμούς και βρίσκεται στη μέση της βαθμολογίας.

Η αγωνιστική και ο α’ γύρος θα ολοκληρωθεί αύριο με τα υπόλοιπα τρία παιχνίδια. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Θράκη Φερών, Έβρος Σουφλίου – Αλεξανδρούπολη FC και Άρδας Καστανεών – Νίκη Απαλού.

Αναλυτικά το αποτέλεσμα και η βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 9ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΕ Διδυμοτείχου – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 2-1 (35′ Τοροσιάν, 59′ Ζαφειρόπουλος – 55′ Καπουσούζης)
Ρεπό: ΑΟ Νεοχωρίου