Γ’ Εθνική: Ηττήθηκε στην παράταση στα Βασιλικά η Ασπίδα Ξάνθης

Την ήττα με σκορ 73-67 γνώρισε από τα Βασιλικά στη Θεσσαλονίκη η Ασπίδα Ξάνθης στην παράταση (κ.δ. 60-60) στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της National League 2.

Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν πάρα πολύ καλά στην αναμέτρηση παρά τις απουσίες που είχαν και διεκδίκησαν επί ίσοις όροις τη νίκη, λυγίζοντας εν τέλει στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης.

Η Ασπίδα Ξάνθης μετά από 6 αγώνες έχει 3 νίκες και 3 ήττες και την επόμενη Κυριακή υποδέχεται τον πρωτοπόρο και αήττητο ΚΑΟ Χαλκιδικής στο Εύρμοιρο, ενώ τα Βασιλικά είναι στην 2η θέση με 5 νίκες και 1 ήττα και παίζουν μέσα στα Μουδανιά.

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Ράπτης-Νικολαϊδης

Δεκάλεπτα: 17-9, 27-31, 45-38, 60-60(κ.α.), 73-67

ΒΑΣΙΛΙΚΑ (Παπαβασιλείου-Κούρτης): Χαλάτσης 15(2), Παπαγεωργίου 14(2), Αποστολίδης  2, Οικονόμου 14, Τσιάμης 2, Πασούδης 5, Θάνο 8, Ντισλής 13(2), Τζίμας, Λάτος.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Δώδος): Αγγελόπουλος 13(3), Παυλάκης 7, Μπιλιούρης 19(1), Σαββουλίδης 17(3), Παπαϊωάννου, Κάλφας 9(1), Ρούμογλου, Παναγιωτόπουλος 2.