Pre League: Ηττήθηκε στην Αλεξανδρούπολη ο Εθνικός από τον Ήφαιστο Φλώρινας

Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης γνώρισε την ήττα για δεύτερη συνεχόμενη φορά με 3-2 σετ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Pre League Ανδρών.

Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση κέρδισε τα δύο πρώτα σετ αλλά οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα κάνοντας το 2-2. Το 5ο σετ αποδείχθηκε επεισοδιακό καθώς είχαμε κόκκινες κάρτες και την αποβολή του Εθνικού Γιώργου Ανδραβίζου μετά από έντονη διαμαρτυρία απέναντι στον δεύτερο διαιτητή.

Οι φιλοξενούμενοι του Ήφαιστου εκμεταλλεύτηκαν την αδράνεια του Εθνικού και πήραν το 5ο σετ και το παιχνίδι με 3-2 σετ.

Τα σετ: 16-25, 24-26, 25-21, 25-19, 8-15.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ανδραβίζος): Παπάζογλου, Καβαρατζής, Δημητριάδης, Κυριακίδης, Κεσκίνης, Μπουφίδης, Γκοτσίδης (λ), Μπατίλης.