ΕΠΣ Έβρου: Διπλό πρωτιάς στο ντέρμπι για την Αλεξανδρούπολη και τεσσάρα του Ιπποκράτη! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η νέα βαθμολογία

Με τις νίκες της Αλεξανδρούπολης FC και του Ιπποκράτη ολοκληρώθηκε την Κυριακή η 32η αγωνιστική στην Α’ κατηγορία του Έβρου.

Στο ντέρμπι της Αλεξανδρούπολης νικητές ήταν οι φιλοξενούμενοι της Ένωσης χάρις τα δύο τέρματα του Εθνικάρα Κυριζάκη κόντρα στην μεγάλη του αγάπη και παρότι έπαιξαν από το 58′ με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Γκαβανόζη με κόκκινη κάρτα. Πλέον είναι μόνοι πρώτοι στην κορυφή έχοντας το απόλυτο των νικών. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν το σκορ σε 1-2 με τον Καλλιμάνη στο 88ο λεπτό.

Ο Ιπποκράτης ήταν ο μεγάλος νικητής με 4-0 απέναντι στο Έβρο Σουφλίου στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Δραγάνας. Μετά από το στείρο 0-0 του α’ ημιχρόνου τα δύο τέρματα του Ευθυμιάδη και από ένα του Καπουσούζη και Λίτσιου έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα ανέβηκαν στην 2η θέση έχοντας 7 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι διατηρούνται στην προτελευταία με 0 βαθμούς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η νέα βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΗ)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αλεξανδρούπολη FC 1-2 (87′ Καλλιμάνης – 18′, 22′ Κυριζάκης)
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Έβρος Σουφλίου 4-0 (46′, Ευθυμιάδης, 58′ Καποσούζης, Λίτσιος)
Ρεπό: Νίκη Απαλού