Α2 Ανδρών: Τεράστια νίκη Κυκλώπων επί του Πανσερραϊκού στο πρώτο εντός της σεζόν

Την πρώτη τους νίκη στη σεζόν πανηγύρισαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρουπολης στο πρώτο τους εντός έδρας παιχνίδι για τη νέα σεζόν, μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στο τέλος και κέντρισε το ενδιαφέρον όσων βρέθηκαν στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος».

Ο Βαγγέλης Πιστόλας σημειώνοντας συνολικά 12 τερματα ήταν ο κορυφαίος για τους Εβρίτες, αν και δεν αγωνίστηκε στα τελευταία 20 λεπτά της αναμέτρησης λόγω τραυματισμού.

Οι δυο ομάδες ήταν διαρκώς κοντά στο σκορ (ημίχρονο 18-18) και μάλιστα στο δεύτερ ημίχρονο συνηθως ήταν μπροστά για ένα τέρμα οι φιλοξενούμενοι.

Ωστόσο στο τελευταιο πεντάλεπτο με δυο γκολ του Πέξα και ένα του Οικονόμου οι Κύκλωπες έκαναν από το 29-29 έκαναν το 31-29 και το τελικο 32-30 που πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους φίλους τους.

Πρώτη νικη για τους Κυκλωπες, οι οποιοι παίζουν εκτος έδρας με τον Φερώνα την επόμενη αγωνιστική και επιστρέφουν στο «Παρασκευοπουλος» απέναντι στον Αλέξανδρο Αξιουπολης σε δυο εβδομάδες.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-6, 8-8, 10-10, 12-13, 18-18 (ημίχρονο), 20-20, 24-23, 24-25, 26-27, 29-29, 32-30 (τελικό αποτέλεσμα).

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ηλίας Παπαχρήστου): Τουλιόπουλος 5, Παπαδόπουλος 1, Καλόθεος, Μπλίντοφ 2, Οικονόμου 3, Καραβασίλης, Νικολαΐδης, Πιστόλας 12, Καραβασίλης Β., Κωστόπουλος, Τόιτος, Πέξας 2, Λαιλισίδης, Χαριτούδης, Χαραλαμπάκης 3, Σωτηρόπουλος 4.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Κ. Αλεξιάδης): Αρβανιτίδης 4, Μπρόικος, Καραγιάννης, Φωτιάδης 4, Καραγιαννάκος 2, Οκανταρίδης 4, Νιντερέγιεβ 3, Μαργαρίτης, Χατζηδήμος 1, Πέρρος 5, Μπαριπάρης 3, Κατσαπαντέρας, Καρούσης 2, Νταμάρης 2, Χίτος, Κουρκούρης.