Super League 2: Σκόραρε στην Λάρισα ο Κώστας Τσαμούρης και έβαλε νέους μπελάδες στον Παύλο Δερμιτζάκη!

ΑΕΛ και Μακεδονικός έμειναν στο 1-1 στο AEL FC Arena, για τη 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

H AEΛ ήταν ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο. Το 1-0 σημείωσε με γυριστό σουτ του Ηλιάδη στο 49ο λεπτό, ωστόσο ο Ξανθιώτης αμυντικός Κώστας Τσαμούρης με σουτ στην κίνηση μετά από εκτέλεση κόρνερ στο 68ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 1-1, βάζοντας νέους μπελάδες στον Παύλο Δερμιτζάκη στο ήδη τεταμένο κλίμα που έχει με τους οργανωμένους της ΑΕΛ.

Με την νέα αυτή ισοπαλία η Λάρισα έφτασε τους 8 βαθμούς σε 5 ματς και στο -4 από τον Λεβαδειακό που έχει 12 σε 4 αγώνες, ενώ ο Μακεδονικός έχει 6 βαθμούς.

Από τον Μακεδονικό του Στέλιου Μαλεζά εκτός του Τσαμούρη, άτυχος ήταν ο Φειζή Χασανογλου που μπήκε στο 73′ και τραυματίστηκε με κάταγμα μύτης στο 76′ και έγινε αλλαγή στο 80′. Από την Λάρισα του Δερμιτζάκη ως αλλαγη στο 79′ μπήκε ο έμπειρος πρωην μπακ ΑΟΞ και Πανθρακικού Θανάσης Παπαγεωργίου.