ΕΠΣ Θράκης: Εκτός έδρας «τεσσάρα» για τα Παγούρια επί του Ορφέα Στρύμης με MVP τον Βίο! Η βαθμολογία της πρεμιέρας

Εύκολο βράδυ είχε η Αναγέννηση Παγουρίων στο Κόσμιο έδρα του Ορφέα Στρύμης, του οποίου επιβλήθηκε με 4-0, για την 1η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο τέρματα στο πρώτο δεκάλεπτο του α’ ημιχρόνου και άλλα δύο στο β’ ημίχρονο σημειώνοντας έτσι μια άνετη νίκη παρουσία πλήθους φιλάθλων.

Ο Βιόπουλος έκανε την αρχή στο 2ο μόλις λεπτό, ενώ ο Μαυρομάτης με σουτ στο 7’ σημείωσε το 0-2. Ο Βιόπουλος με απευθείας φάουλ στο 73’ πέτυχε το 0-3 σημειώνοντας έτσι το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ενώ στο 79ο λεπτό ο Τσώλας έβγαλε την σέντρα και ο Τασίδης με κεφαλιά έκανε το 0-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.