Επικράτησε και στο δεύτερο φιλικό κόντρα στον Άρη Αβάτου ο Ορέστης Ορεστιάδας

Τη νίκη με σκορ 2-0 πανηγύρισε ο Ορέστης Ορεστιάδας σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα κόντρα στον Άρη Αβάτου και πήρε ισάριθμη νίκη στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι.

Το σκορ για τους Εβρίτες άνοιξε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Λαζαρίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Πασχαλίδης, με το 1-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ορέστης αιφνιδίασε και πάλι τους Ξανθιώτες, με τον Λαζαρίδη να συνεργάζεται με τον Πασχαλίδη και τον τελευταίο με ωραίο σουτ να σημειώνει το 2-0, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Οι δύο προπονητές Νίκος Ουσταμπασίδης και Κώστας Μπεδρελής χρησιμοποίησαν όλους τους διαθέσιμους παίκτες και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει των επίσημων αγώνων που ακολουθούν.