Γ’ Εθνική: Φιλική νίκη του Ορέστη Ορεστιάδας στην Ξάνθη επί του Άρη Αβάτου

Μια ακόμη καλή εμφάνιση σε ένα ακόμα φιλικό πραγματοποίησε ο Ορεστης Ορεστιάδας μετά από αυτά με τους Πανθρακικό και τον Νέστο στην Χρυσούπολη επικρατώντας στα Βαφέικα Ξάνθης με 0-2 του νεανικού Άρη Αβάτου που για 7η σεζόν θα αγωνίζεται στην Γ’ Εθνική.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Άρη Αβάτου ήταν πιο απειλητική αλλά όχι ουσιαστική καθώς δύο από τις τρεις ευκαιρίες κατέληξαν άουτ και στην τρίτη ο τερματοφύλακας της ομάδας μας Δημήτρης Μαδένης έκανε σωτήρια επέμβαση, με τον Παύλο Σταματόπουλο να δέιχνει την κλάση του και με ένα εκπληκτικό σουτ στο 30′ να κάνει το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πιο ισορροπημένο με τον Ορεστη στο 90′ να κάνει το 0-2 όταν ο Δημητριάδης έκλεψε την μπάλα και μετά από συνεργασία με τον Παναγιωτόπουλο ο Μιλοβάνοβιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Ο Νίκος Ουσταμπασίδης χρησιμοποίησε και πάλι πολλούς υπο δοκιμή παίκτες, ενώ πολλές δοκιμές σε σχήματα και παίκτες έκανε και ο Κώστας Μπεδρελής για το Άβατο.