Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου: Nέο μετάλλιο η Τσουκαλά στα 200 μέτρα στον Βόλο – Έκανε το νταμπλ η Αναστασίου

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε στα 200 μέτρα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Στίβου η πρωταθλήτρια του ΠΑΣ Πρωταθλητών Ροδόπης Δήμητρα Τσουκαλά μετά το αργυρο στα 100 μέτρα μια μερα νωριτερα.

Αυτό ήταν το τέταρτο της μεταλλιο μετά τα δυο (αργυρό και χαλκινο στα 200 και 100 μέτρα) που πήρε πέρσι στο Καυτανζόγλειο.

Η Βολιώτισσα σπρίντερ που γυμνάζεται με τον Χρήστο Τσιπουρίδη ανέβηκε στο φιναλε αλλά αλλά παρά το ατομικό ρεκόρ με 23,61 δεν μπόρεσε να προσπερασει την Σπαντιδάκη της Ηλιουπολης που τερματισε με 23.56.

Πρώτη ήταν η Άρτεμις Αναστασίου του Παναθηναικού που με ρεκορ σεζόν 23.40 έκανε το ριπιτ σε 100 και 200 μέτρα, ενώ και πέρυσι κέρδισε στα 200 μέτρα του Πανελληνίου της Θεσσαλονίκης.

Την 11η θεση κατέκτησε η έτερη σπρίντερ του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής Αλεξία Παπαβασιλείου με χρόνο 24.84, επίδοση που συνιστά ατομικό της ρεκόρ.