LIVE και LIVE STREAMING από το Κλειστό Κομοτηνής για το μπαράζ ανόδου στην Α1 Ανδρών: Ηρόδικος – ΑΕΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση του Ηρόδικου με την ΑΕΚ στο Κλειστό Κομοτηνής, για το μπαράζ ανόδου στην Α1 Κατηγορία Ανδρών Μπάσκετ με Αμαξίδιο.

Το ThrakiSportS όπως κάνει από την πρώτη μέρα της ύπαρξής του, θα καλύπτει live τουλάχιστον ανά δεκάλεπτο και θα προσπαθούμε και σε πιο συχνά διαστήματα, τους αγώνες των ομάδων της Θράκης στα εθνικά πρωταθλήματα, σε μια προσπάθεια για ενημέρωση των φίλων των ομάδων και του αθλήματος.

Εσείς δεν έχετε παρά να πατάτε ανανέωση από κινητό ή τάμπλετ ή F5 εφόσον είστε σε σταθερό υπολογιστή, για να έχετε την πιο πρόσφατη ενημέρωση.

ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ
Ώρα 18:00, Κλειστό Κομοτηνής:
Ηρόδικος Κομοτηνής – ΑΕΚ

Ώρα 17:20 Καλησπέρα από το Κλειστό Κομοτηνής. Σχεδόν 40 λεπτά πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης του Ηρόδικου Κομοτηνής με την ΑΕΚ για τον τελικό ανόδου στην Α1 κατηγορία Μπάσκετ με Αμαξίδιο και οι πρώτοι φίλαθλοι καταφθάνουν σιγά σιγά.

Ώρα 17:25  Ηρόδικος Κομοτηνής έχει όπλο της έδρα του καθώς δεν έχει γνωρίσει καμία ήττα καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν, επιθυμώντας να κρατήσει το κάστρο απόρθητο στην τελευταία και κρισιμότερη αναμέτρηση, με μια ομάδα ωστόσο μεγαλύτερης κατηγορίας.

Ώρα 17:32 Η είσοδος είναι ΔΩΡΕΑΝ και αμέσως μετά ακολουθεί και ο τελικός της Komo Basket League (Φιλανθρωπικό Κομοτηνής) ανάμεσα σε Γιάφκα και Απαράδεκτους. Το τζάμπολ έχει προγραμματιστεί για τις 18:00 και για τον αγώνα θα υπάρχει μέσω του ThrakiSportS live ενημέρωση αλλά και live streaming μετάδοση.

Ώρα 17:38 Οι δύο ομάδες εδώ και λίγη ώρα έχουν κάνει την εμφάνισή τους για το ζέσταμα.

Ώρα 17:45 Αρχίζει να γεμίζει το Κλειστό με τους φίλους της ομάδας της Κομοτηνής.

Ώρα 17:52 Λόγω της κρισιμότητας του αγώνα, που έχει χαρακτήρα τελικού, η ΟΣΕΚΑ όρισε αξιολογημένους διαιτητές για αυτό το παιχνίδι – τελικό. Το ματς θα διευθύνουν οι οι Μπίκας και Ηλιόπουλος με κομισάριο τον Ασλανίδη.

Ώρα 17:58 Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης. Οι δύο ομάδες έχουν πάρει θέση στο παρκε.

1ο δεκάλεπτο:
0-2 λέι απ ο Χριστοδούλου
0-4 καλάθι και φάουλ ο Χριστοδούλου. Αστοχεί στη συμπληρωματική βολή.
2-4 πρώτο καλάθι για τον Ηρόδικο με τον Φιλίππου.
4-4 ισοφαρίζει ο Ηρόδικος με τον Φιλίππου και πάλι
6-4 2/2 ο Λεχούδης και πρώτο προβάδισμα για την ομάδα της Κομοτηνής
6-6 ξανά ο Χριστοδούλου σκοράρει για την ισοφάριση
6-8 Καλάθι του Κότσαρη
6-10 νέο καλάθι του Κότσαρη
6-12 σκοράρει ο Μπελμόντ για το νταμπλ σκορ και το 0-8 σερί. Τάιμ άουρ ο Βάιος Γιώρας 5 λεπτά για το τέλος
8-12 μειώνει ο Ηρόδικος
8-16 νέο νταμπλ σκορ για την ΑΕΚ που άρχισε καλύτερα το ματς
9-16 1/2 βολές ο Ηρόδικος
9-18 ο Κότσαρης για την ΑΕΚ φτάνει τους 8 προσωπικούς πόντους
9-19 1/2 βολές ο Κότσαρης
11-19 πρώτο καλάθι για τον Μιμίκο
Τέλος πρώτου δεκαλέπτου: Ηρόδικος Κομοτηνής – ΑΕΚ 11-19.

32-51 καλάθι ο Μπελμόντ
32-53 νέο καλάθι ο Μπελμόντ. Η ΑΕΚ δείχνει να καθαρίζει την υπόθεση νίκη από το 3ο δεκάλεπτο
Τέλος τρίτης περιόδου: Ηρόδικος Κομοτηνής – ΑΕΚ 32-53

4ο δεκάλεπτο:
34-53 καλάθι ο Μιμίκος
38-55 καλάθι και πάλι ο Μιμίκος
40-55 μειώνει ο Παπαδόπουλος
42-55 καλάθι και φάουλ ο Παπαδόπουλος
43-55 μέσα και η βολή και 11-2 το επί μέρους σκορ για τον Ηρόδικο. 3:40 για τη λήξη και η ΑΕΚ είναι κοντά στη νίκη
45-55 μειώνει στους 10 ο Ηρόδικος
45-57 ξεκολλάει την ΑΕΚ ο Κότσαρης
45-59 πρώτο καλάθι του Αλβάρεζ
Τελικό αποτέλεσμα: Ηρόδικος Κομοτηνής – ΑΕΚ 45-59