Κύπελλο Ελλάδος: Χωρίς Πασχαλάκη αλλά με σόου Μαρσέλο καθάρισε την πρόκριση από το πρώτο ματς ο Ολυμπιακός επί του Ατρομήτου

Τη νίκη με 4-1 πανηγύρισε ο Ολυμπιακός επί του Ατρομήτου στο πλαίσιο του πρώτου επαναληπτικού της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν με το πόδι στο γκάζι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με όμορφο πλασέ του Μπιέλ.

Ωστόσο οι Περστεριώτες είχαν την απάντηση, με τον Κιάρταρσον να νικάει με κεφαλιά τον Τζολάκη, που προτιμήθηκε από τον πρώην γκολκίπερ του Πανθρακικού Αλέξανδρο Πασχαλάκη, πετυχαίνοντας το 1-1, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη οι Πειραιώτες ήταν καταιγιστικοί και πήραν εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με φανταστικό σουτ του Βραζιλιάνου σούπερ σταρ Μαρσέλο στο 50ο λεπτό για το 2-1.

Ο Ολυμπιακός δεν σταμάτησε εκεί και με τα γκολ του Ελ Αραμπί στο 64′ και το δεύτερο προσωπικό του Μαρσέλο στο 65′ διαμόρφωσε το τελικό 4-1 που τους χαρίζει την πρόκριση στα προημιτελικά από το πρώτο ματς.