Κύπελλο Ελλάδος: Με βασικό τον Πέτρο Μάνταλο η άνετη επικράτηση της ΑΕΚ επί της Κηφισιάς

Τη νίκη με 0-2 πανηγύρισε η ΑΕΚ επί της Κηφισιάς στη Ριζούπολη στο πλαίσιο του πρώτου επαναληπτικού της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος, καθαρίζοντας ουσιαστικά από το πρώτο παιχνίδι την υπόθεση πρόκριση.

Στο 34′ με τη δεύτερη ευκαιρία που του δόθηκε ο Λιβάι σκόραρε μια γκολάρα για το 0-1 της ΑΕΚ. Μετά από προωθημένη πάσα του Σιντιμπέ, ο 25χρονος μεσοεπιθετικός από το Τρινιντάντ και Τομπάγκο από πλάγια θέση στην κίνηση έπιασε μια σουτάρα στέλνοντας την μπάλα στο απέναντι «παράθυρο» του Αναγνωστόπουλου.

Μάλιστα ο Λιβάι τρία λεπτά αργότερα μέσα από την περιοχή βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά δεν βρήκε στόχο. Η ΑΕΚ πριν βγει το ημίχρονο κατάφερε να βάλει πλέον στέρεες βάσεις πρόκρισης, καθώς στις καθυστερήσεις μετά από ανατροπή του Αραούχο από τον Μαζουλουξή μέσα στην περιοχή, ο Φαν Βέερτ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και έγραψε το 0-2 σκοράροντας το πρώτο του γκολ με την κιτρινόμαυρη φανέλα, σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε.