Πανελλήνιο Αγοριών Κ18: Δεύτερη θέση και ασημένιο μετάλλιο για τα αγόρια του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, έχασαν οριακά το τρόπαιο

Την 2η θεση κατέλαβαν τελικά οι παίδες του Εθνικού Αλεξανδρούπολης μετά την ολοκλήρωση όλου του τουρνουά του φάιναλ φορ. Οπως αποδεικύεται, αν έπαιρναν αυτοί το 5ο σετ του αγωνα με τον Πήγασο Πολίχνης, στο οποίο προηγήθηκαν με 7-0, θα ήταν πρωταθλητές Ελλάδος (αφού οι δυο ομάδες θα ισοβαθμούς στους 6 βαθμούς και με 8-6 σετ αλλά ο Εθνικος θα είχε κερδίσει το μεταξύ τους παιχνίδι).

Με γλυκόπικρη την γεύση επειδή χάθηκε η πρωτιά αλλά αδιαμφισβήτητη την επιτυχία και της 2ης θέσης, οι παίκτες του Γιώργου Ανδραβίζουν έλαβαν τα ασημένιου χρώματος μετάλλιά τους  από τον εντεταλμένο σύμβουλο αθλητισμού του Δήμου Κηφισιάς Αχιλλέας Κουρέπης. Την απονομή του τροπαίου στον πρωταθλητή παίδων Πήγασο Πολίχνης έκανε ο Δήμαρχος Κηφισιάς Γιώργος Θωμάκος. Ο ακραίος των πρωταθλητών Τάσος Παναγιώτου πήρε το βραβείο του πολυτιμότερου παίκτη, με την απονομή να κάνει ο τεχνικός σύμβουλος εθνικών ομάδων Τάκης Καβαλλιεράκης.