Super League 2: Πλησίασε στους 7 βαθμούς η Νίκη Βόλου την Ξάνθη μετά την «επτάρα» επί της Καβάλας! Η νέα βαθμολογία

Με 7-0 νίκησε η Νίκη Βολου την Καβάλα στο ματς που ολοκλήρωσε την 8η αγωνιστική που διεξήχθη εμβόλιμα για το πρωτάθλημα της Super League 2.

H ομάδα της Μαγνησίας έφτασε έτσι τους 12 βαθμούς, επτα πίσω από την πρωτοπόρο Ξάνθη. Η Καβάλα παρατάχθηκε με… 10άδα, αφού δεν κατ΄αφερε να συμπληρωσει 11αδα και παραμένει τελευταία χωρίς βαθμό και χωρίς γκολ.

Στο 4 με πέναλτι ο Μιράντα άνοιξε το σκορ, στο 9′ με σουτ ο Μετσε έκανε το 2-0 και στο τέταρτο με κεφαλιά ο Ροχάνο διαμόρφωσε το 3-0. Δυο λεπτά μετά ο Τσουκαλάς με σουτ ανέβασε τον δίχτυ του σκορ στο 4-0 και στο 30′ ο Γκαρσία έκανε το 4-0, αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε μετά από τέρματα στο 59′ με σουτ του Μπόσιο και στο 68′ με σουτ του Βασιλείου.

Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει το ρεπό τους
** Ο Απόλλων Πόντου (δεν υπολογίζεται το ματς με Καβάλα) έχει ένα παιχνίδι λιγότερο