Γ’ Εθνική: Οι σκόρερς, οι συμμετοχές και τα αγωνιστικά λεπτά των 17 παικτών της Ελπίδας Σαπών

Πολύ ικανοποιητικό είναι το ξεκίνημα της Ελπίδας Σαπών στην επιστροφή της μετά από 39 χρόνια στην Γ’ εθνική.

Η ομάδα του Βασίλη Χαριτόπουλου μπήκε με το δεξί στο ντέρμπι με την Θαλασσιά στην Ξάνθη παίρνοντας το τρίποντο και μετά την αναμενόμενη ίσως εντός έδρας ήττα από τον Ηρακλή, ακολούθησε η λευκή ισοπαλία με τον Εθνικό Σοχού στις Σάπες.

Έτσι η Ελπίδα Σαπών με 4 βαθμούς και με αγώνα λιγότερο αφού αναβλήθηκε ο αγώνας στην Θεσσαλονίκη με τον Εύοσμο βρίσκεται στην μέση της βαθμολογίας σε ένα πρωτάθλημα όπου αβέβαια η εξέλιξη του λόγω κορωνοιού.

Ο προπονητής της ομάδας, βασίζεται κυρίως σε 12-13 ποδοσφαιριστές και σε μια δεκάδα ποδοσφαιριστών που δεν εχασαν αγώνα. Μάλιστα 7 από αυτούς δεν έχασαν αγώνα, ενώ άλλοι 5 αγωνίστηκαν και στους 3 αγώνες της Ελπίδας, ενω συνολικά έχουν χρησιμοποιηθεί 17 ποδοσφαιριστές. Τα δυο τέρματα της ομάδας σημείωσαν στην Θαλασσιά οι Μπόζης και Γεωργαντζάς.

Αναλυτικά τα λεπτά συμμετοχής και οι συμμετοχές των παικτών (υπολογίζεται 93′ κάθε αγώνας με τις καθυστερήσεις)

1.Νταφόπουλος: 3 (0)= 279′

2.Τζωρτζάκης: 3 (0)= 279′

3.Τσορτανίδης: 3 (0)= 279′

4.Ζήκος: 3 (0)= 279′

5.Παπαγεωργίου: 3 (0)= 279′

6.Φούντας: 3 (0)= 279′

7.Τριαντόπουλος: 3 (0)= 279′

8.Κουτζής: 3 (0)= 222′