Γ’ Εθνική: Οι σκόρερς, οι συμμετοχές και τα αγωνιστικά λεπτά των 20 παικτών της Αλεξανδρούπολης

Καταπληκτικό με βάση το πρόγραμμα είναι το ξεκίνημα της Αλεξανδρούπολης αφού αντιμετώπισε πολύ δυνατές ομάδες όπως ο Πανδραμαικός, το Παραλίμνιο και ο Νέστος Χρυσούπολης, με τους Εβρίτες να έχουν το απόλυτο σε 3 αγώνες στο Φωτης Κοσμάς και να είναι στην τρίτη θέση με 9 βαθμούς, έναν λίγότερο από τον Ορφέα Ξάνθης και τον Αετό Οφρυνίου.

Η ομάδα του Νίκου Ουσταμασίδη δικαιώνει τις προσδοκίες των ανθρώπων της που την ήθελαν να πρωταγωνιστεί και να διεκδικέι θέση στην τετράδα, ιδίως μετά τις μεγάλες νίκες με τον Πανδραμαικό και τον Απόλλωνα Παραλιμνίου ομάδων εκ των φαβορί μαζί με τον Ηρακλή.

Με βάση την άμυνα και χτυπώντας όταν πρέπει με τα ψηλά κορμιά που διαθέτει βασίζεται κυρίως σε 12-13 ποδοσφαιριστές.

Ένας παίκτης δεν έχουν χάσει λεπτό είναι ο Άγγελος Συριτούδης, άλλοι τρεις ξεκινησαν βασικοί σε όλα τα παιχνίδια και άλλοι 4 δεν έχουν χάσει αγώνα. Συνολικά έχουν χρησιμοποιηθεί 20 ποδοσφαιριστές. Πρώτος σκόρερ της ομάδας είναι παρά ότι υπηρετεί στον στρατό ο Κώστας Πατσιώρας με 2 γκολ, ενω από ένα έχουν οι Ρουμπιές και Πεταλωτής.

Αναλυτικά τα λεπτά συμμετοχής και οι συμμετοχές των παικτών (υπολογίζεται 93′ κάθε αγώνας με τις καθυστερήσεις)

1.Συριτούδης: 4 (0)= 372′

2.Πεταλωτής: 4 (0)= 324′

3.Ρουμπιές: 4 (0)= 321′

4.Ζώτος: 4 (0)= 294′

5.Καρακασίδης: 3 (1)= 286′

6.Κομεσιδης: 3 (0)= 279′

7.Ανυφαντάκης: 3 (0)= 279′

8.Μπαρμπαγιάννης: 3 (0)= 279′