Φιλική νίκη των εφήβων του Έβρου Σουφλίου επί της αντίστοιχης ομάδας του Άθλου Ορεστιάδας

Το Εβρίτικο Τουρνουά που πραγματοποιείται στο Σουφλί ολοκληρώθηκε με την φιλική αναμέτρηση εφηβικού χαρακτήρα ανάμεσα σε Έβρο Σουφλίου και Άθλου Ορεστιάδας.

Οι δύο ομάδες βρήκαν την ευκαιρία να τεστάρουν τις δυνάμεις τους στο συγκεκριμένο τουρνουά με σκοπό να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους ενόψει και του πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΣΠΕΘΡ.

Ο Έβρος Σουφλίου ήταν ανώτερος σε όλο το παιχνίδι με τον Άθλο Ορεστιάδας να δείχνει πολύ καλά αγωνιστικά σημάδια και να βάζει δύσκολα στο πρώτο σετ στους γηπεδούχους.

Πιο συγκεκριμένα, το πρώτο σετ ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ και τον Έβρο Σουφλίου στο κρίσιμο σημείο να είναι καλύτερος και να κάνει το 1-0 με 25-23.

Στο δεύτερο σετ ο Έβρος πήρε από νωρίς προβάδισμα με τον Άθλο να μην μπορεί να πλησιάσει το σκορ και να κάνει το 2-0 με 25-18. Τέλος, στο τελευταίο σετ έγιναν αρκετές αλλαγές με το Σουφλί να κάνει το 3-0 με 25-13.