Α2 Ανδρών: Εντός έδρας ήττα – σοκ του Ερμογένη από την ουραγό ΧΑΝΘ!

Ήττα έκπληξη από του Ερμογένη από την τελευταία της Βαθμολογίας ΧΑΝΘ η οποία και δεν είχε βαθμό μέχρι τώρα. Οι Ξανθιώτες ήταν κατώτεροι των προσδοκιών και πήραν το καλύτερο που μπορούσαν, 1 βαθμό ενώ αυτή την φορά το 5ο σετ δεν ήταν γούρικο.

Νωθρά και με πολλά προβλήματα ξεκίνησε το 1ο σετ για τον Ερμογένη ο οποίος κια βρέθηκε μετά το 5-8, στο 6-18 και όπως ήταν αναμενόμενο το σετ πήγε με 12-25 στην ΧΑΝΘ.

Στο δεύτερο οι Ξανθιώτες αντέδρασαν και παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ 14-15 κατάφεραν να το κατακτήσουν με 25-22

Το τρίτο σετ είχε την ίδια εικόνα με το προηγούμενο, όπου μετά το 7-7 ο Ερμογένης άνοιξε την διαφορά, την κράτησε μέχρι το τέλος και πήρε το σετ με το ίδιο σκορ 25-22.

Το 4ο σετ είχε την ίδια εικόνα με το 1 σετ, όπου οι γηπεδούχοι αντί να καθαρίσουν το σετ και τον αγώνα, διασύρθηκαν με 12-25.

Η κούραση δεν βοήθησε τον Ερμογένη, ο οποίος επηρεασμένος από το προηγούμενο σετ και από το 3-4 βρέθηκαν να χάνουν με 5-10, και 6-12 με το τελικό σκορ να δείχνει 8-15 με τον Ερμογένη να παίρνει 1 βαθμό να φτανει τους 10 και τους φιλοξενούμενους να κατακτούν τους 2 πρώτους βαθμούς τους.

Τα σετ: 2-3 (12-25, 25-22, 25-22, 12-5, 8-15)

ΕΡΜΟΓΕΝΗΣ ΞΆΝΘΗΣ (Παρασκευόπουλος):Μπανιώτης, Ανδρεάδης, Τερζόγλου, Άρμπυρος, Παυλίδης, Σκαρλατίδης, Χατζίδης (λ), Ματθαίος, Μετγιάζης