LIVE από την Ριζούπολη για την Super League: Παναθηναϊκός – ΑΟ Ξάνθη

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Παναθηναϊκός – ΑΟ Ξάνθη για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League, ο οποίος διεξάγεται στο γήπεδο της Ριζούπολης.

Καλησπέρα. Από αυτήν την ανάρτηση θα μπορέσετε να πληροφορηθείτε την εξέλιξη στον αγώνα Παναθηναϊκός – ΑΟ Ξάνθη με τον οποίο ανοίξει η αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Super League.

Ωρα 16:55 Ξεκινήσαμε καθυστερημένα αυτό το live καθώς πέσαμε και εμείς θύματα των επεισοδίων που σημειώθηκαν σε συρμό του ηλεκτρικού σιδηροδρομου και που ειχε ως αποτελεσμα να διακοπουν τα δρομολογια για λιγο και να φορτωθεί με υπερβολικό μποτιλιάρισμα η περιοχή της Ριζούπολης

Ωρα 16:59 Η Ξάνθη ευρισκόμενη στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με τέσσερις νίκες σε πεντε ματς θέλει να διατηρήσει την καλή παράδοση που έχει στην Αθηνα με τον Παναθηναϊκο, από τον οποίο έχει να ηττηθεί τέσσερα χρονια, από το 2015.

Ωρα 17:02 Γενικά η Ξάνθη είτε φεύγει νικήτρια είτε ισόπαλη με τον Παναθηναϊκό είτε στη Λεωφόρο είτε στο ΟΑΚΑ ενώ τον έχει αποκλείσει και στον κύπελλο και αποδεικνύεται κακή του δαίμονας. Να δουμε αν θα συνεχιστεί η παράδοση και φέτος, σε νέο γηπεδο, στη Ριζούπολη λόγω έργων στοιν χλοοτάπητα του ΟΑΚΑ

Ωρα 17:05 Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Αμπάντ, Ντιρεστάμ, Μαλεζάς, Καρασαλίδης, Σόσα, Κοβάτσεβιτς, Μουλέν, Τέρκι, Ντε Αμορίμ, Σταρτζεόν, Ρενέλα

Ωρα 17:08 Η ενδεκάδα του τριφυλλιού: Διουδης, Γιονχανσον,. Ινσουα, Σινγκεφελντ, Κολοβος. Δωνης. Ζαχοντ, Χατζηθεοδωριδης, Μπουζουκης, Κουρμπελης και Πουγγουρας.

Ωρα 17:12 Ο Κομινης ειναι διαιτητής

Ωρα 17:15 Πάμε για την έναρξη του αγωνα

1′ Εναρξη του αγωνα

2′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, αλλά έχει υποδειχθεί οφσάιντ ο Χατζηθεοδωρίδης. Ήταν εκτεθειμένος, έκανε πολύ ωραία μπαλιά στον Κολοβό, ο οποίος από πολύ κοντά πλάσαρε άουτ αλλά ως μη γενόμενη η φάση.

8′ Εχει κατοχη ο Παναθηναϊκός χωρίς κάτι αξιόλογο μεχρι στιγμης

12′ Υποψία ευκαιρίας για Παναθηναϊκό, σουτ του Μπουζούκη, εύκολα ο Άμπαντ

20′ Εχει πάρει τα ηνία η γηπεχούχος ομάδα, περιορίζεται σε παθητικό ρόλο η Ξάνθη

23′ Ωραίο σουτ του Ζαχίντ, η μπάλα έφυγε λίγο έξω

29′ Ο Ζαχίντ στελνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από κόντρα, αλλά ο επόπτης έχει δώσει οφσάιντ, επιβεβαιώνεται από το VAR και έχουμε συνέχεια στο ματς

32′ Σουτ του Μπουζούκη, ο Αμπάντ απέκρουσε και στη συνέχεια η μπάλα απομακρύνθηκε σε κόρνερ

33′ Κεφαλιά του Πούγγουρα άου

35′ Πρωτη υποψια ευκαιριας απο αντεπιθεση της Ξανθης, μακρινο σουτ του Ντε Αμορίμ αλλα η μπάλα φευγει πολλά μέτρα άουτ

40′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Δώνης πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα άουτ

45′ Ενα λεπτο οι καθυστερησεις

45+1′ Τελος πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Παναθηναϊκός – ΑΟ Ξάνθη 0-0

46′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Μασάδο, ο Εντουάρντο. Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Κολοβού ο Μακέντα

51′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Χατζηθεοδωρίδη, ο Περέα

53′ Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Ντε Αμορίμ πήρε την μπάλα πίσω από την σέντρα και βρέθηκε απέναντι στον Διούδη, αλλά το πλασέ του ήταν κάκιστο και η μπάλα έφυγε άουτ

55′ Σουτ του Μακέντα, ο Μαλεζάς τελευταία στιγμή βάζει την κόντρα κι έχουμε κόρνερ

58′ Κεφαλιά του Ινσούα, ο Άμπαντ έσωσε, αλλά έχει υποδειχθεί σωστά οφσάιντ

59′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Ρανέλα, ο Φοσέ

62′ Κεφαλιά του Κουρμπέλη, άουτ

65′ Κεφαλιά του Πούγγουρα, άουτ

72′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζαχίντ πέρασε στον Περέα, το σουτ του κόντραρε, η μπάλα έφτασε και πάλι στον πρώτο ο οποίος σούταρε με τον Άμπαντ να απομακρύνει σε κόρνερ

78′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Σόσα, ο Φασίδης

79′ Κίτρινη στον Κοβάτσεβιτς

81′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Μπουζούκη, ο Καμπετσής

83′ Ωραία ατομική ενέργεια του Ζαχίντ που όμως ήταν σε θέση οφσάιντ και δεν έχουμε κόρνερ

88′ Σουτ του Καμπετσή η μπάλα κόντραρε κι έχουμε κόρνερ

89′ Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη! Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στη κόντρα, ο Στούρτζεον απέφυγε τον Γιόχανσον που τον δυσκόλεψε, πέρασε στον Φοσέ, ο οποίος προ κενής εστίας πλάσαρε άουτ!

90′ Τεσσερα λεπτά οι καθυστερησεις

90+3′ Γκοοοοοοοοοοοολ για την Ξάνθη, ακυρώνεται προσωρινά ως οφ΄σαιντ αλλά πολυ αμφιβαλουμε οπως το ειδαμε και πάμε σε VAR

90+4′ Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ. Το Var μίλησε. Ο Φοσέ μετά από μπαλιά του Σταρτζεον έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παναθηναϊκού. Παναθηναϊκός – Ξάνθη 0-1

90+6′ Τελος του αγωνα. Μεγάλη νικη της Ξάνθης. Τελικό αποτέλεσμα: Παναθηναϊκός – ΑΟ Ξάνθη 0-1