Europa League: Ντιγκινί λαμπρός οδήγησε τον Άρη στην πρόκριση μέσα στην Κύπρο

Ο Νικολά Ντιγκινί διατήρησε την ψυχραιμία του και στο 14ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έβαλε… μπροστά τον Άρη στο σκορ, βάζοντας ουσιαστικά τις βάσεις τις μεγάλης πρόκρισης της ομάδας της Θεσσαλονίκη στην Κυπρο.

Ήταν το 12ο λεπτό όταν ο Ιντέγε ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Βοζίνια με αποτέλεσμα ο Άρης να κερδίσει πέναλτι και την ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ απέναντι στην ΑΕ Λεμεσού, η οποία είχε αποσπάσει λευκή ισοπαλία μια εβδομάδα πριν στην Ελλάδα.

Την εκτέλεση του ανέλαβε ο πρώην παίκτης του Πανθρακικού Νικολά Ντιγκινί ο οποίος διατήρησε την ψυχραιμία του και με δυνατό σουτ στην δεξιά γωνία έκανε το 0-1 που παρά τις πολλές ευκαιρίες που χάθηκαν στη συνέχεια εκατέρωθεν, έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα..